V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024r.

  1. Dzisiaj przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Sokółkę
    oraz mieszkańców powiatu sokólskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej
    Ojczyźnie i wszystkich, którym zawdzięczamy naszą niepodległość.
    Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania
    z klas 8 SP wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  2. W środę rozpoczynamy Nabożeństwo majowe, które będzie odprawiane
    codziennie przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17.30. Zachęcamy do
    odprawiania Nabożeństwa majowego po wsiach przy kapliczkach lub krzyżach.
  3. Organizujemy samolotową pielgrzymkę do sanktuariów Francji: Lourdes,
    Taize, La Salette w dniach 21 – 29 września. Koszt ok. 6000zł i jest uzależniony
    od liczby chętnych. Program do wzięcia w zakrystii. Zapisy u ks. Rafała.
  4. W tym tygodniu:
    • We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji
    ofiarodawców, wolontariuszy i podopiecznych Parafialnego Caritas.
    • We czwartek, 2 maja, obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
    Pamiętajmy o wywieszeniu flagi w swoim domostwie. I Czwartek
    miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
    • W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej
    Polski – Głównej Patronki Polski oraz Rocznica uchwalenia Konstytucji
    3-go Maja. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.
    Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Z racji
    uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów
    mięsnych. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.30
    i 15.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
    • W sobotę, 4 maja, wspominamy św. Floriana, Męczennika, patrona
    strażaków. W naszych modlitwach wypraszajmy Boże łaski strażakom
    i ich rodzinom oraz módlmy się o bezpieczną służbę dla nich. I Sobota
    miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo
    sobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i przed 18.00. O godz. 19.00
    nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
    Wszystkich mężczyzn zapraszamy w tym dniu na Męski Różaniec.
    Początek o godz. 15.00 Mszą św. w kościele Najświętszego Ciała i Krwi
    Chrystusa na os. Zielonym. Następnie przejście z modlitwą różańcową do
    kościoła św. Antoniego i zakończenie medytacją przed Cudowną Cząstką.
    • Za tydzień, 5 maja, Pierwsza Niedziela miesiąca – po sumie procesja
    eucharystyczna. Nabożeństwo majowe po sumie i o 17.30.
  5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Romuald Raszkiewicz, Anna
    Ewa Kasiukiewicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
  6. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na
    rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *