Kustodium z Cząstką Ciała Pańskiego
Kustodia – wykonana zgodnie z projektem siostry Felicyty Szewczyk z Wrocławia, ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek – ma kształt płaskiego walca. Z jednej strony jest przeszklona, z drugiej zamknięta metalowymi, okrągłymi drzwiczkami, na którym wygrawerowano litery IHS – grecki skrót imienia Jezus. Wsparta jest na wzniesionych w górę skrzydłach aniołów. Na płaskiej, okrągłej stopie kustodii dwie postaci aniołów w postawie klęczącej, w geście adoracji trzymają w rękach czasze, z których unosi się w górę dym kadzidła.
Lunula w kustodiom, w kształcie półksiężyca, podtrzymuje okrągłą tarczę. Na jej czerwonym polu rozpięto korporał – białą tkaninę w kształcie kwadratu, podwiniętą na brzegach, oznaczoną na środku haftowanym czerwoną nicią krzyżykiem. W centrum nad krzyżykiem widoczna jest, dzięki intensywnej, brunatno czerwonej barwie, Cząstka Ciała Pańskiego w kształcie przypominającym półkole o nierównych brzegach.
Poszczególne elementy kustodii mają głęboką wymowę symboliczną. Dym kadzidła symbolizuje ofiarę i modlitwę. Widoczni na kustodii aniołowie występują w wielu tekstach Pisma Św. jako tajemnicze istoty, które w przedziwny sposób kontaktują się z ludźmi i wywierają na nich wpływ. Są przedstawiani jako wysłannicy Boga, uosabiający Jego obecność i opiekę nad ludźmi. Kustodia wpisana jest w kształt okręgu i kwadratu. Dla starożytnych okrąg zawsze symbolizował niebo, kwadrat – ziemię. Złoto elementów kustodii symbolizuje wieczne światło, chwałę i potęgę Chrystusa.