XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021r.

1. Z dniem 20 czerwca 2021r. wygasła dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Z tego powodu zawieszamy transmisje internetowe nabożeństw. Zachęcamy wszystkich wiernych do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem. Pozostaje bez zmian limit uczestników nabożeństw w kościołach, obowiązek zachowania dystansu i noszenia maseczek ochronnych. Przypominamy zwłaszcza uczestnikom uroczystości ślubnych i pogrzebowych o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w kościele.

2. Od 1 lipca 2021r. zmienia się porządek Mszy św. odprawianych w naszym Sanktuarium w niedziele i święta na następujący: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Chrzty będą udzielane podczas Mszy św. o godz. 9.30. o godz. 11.00 tradycyjna Suma.

Od dzisiaj zapisujemy intencje na pierwsze półrocze 2022r.

3. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 28 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Ireneusza.
  • We wtorek, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Taca przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską. Kancelaria będzie nieczynna. W tym dniu imieniny obchodzi Pan Piotr Czeczot, nasz organista. Pamiętajmy o solenizancie w naszej modlitwie.
  • 1 lipca, Pierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • 2 lipca, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • 3 lipca, przypada Święto św. Tomasza Apostoła. Jest to również Pierwsza Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  • Za tydzień, 4 lipca, Pierwsza Niedziela miesiąca. Msze św. będą odprawiane w zmienionych godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci do czynnego uczestnictwa w procesji. KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. W każdą niedzielę będzie odmawiany wspólny różaniec o godz. 14.30, czyli przed Mszą św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

4. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Lilia Lenkiewicz, Kazimierz Szczebiot. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

5. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *