XIV Niedziela Zwykła – 4 lipca 2021r.

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela miesiąca. Msze św. są odprawiane w zmienionych godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci do czynnego uczestnictwa w procesji. KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. W każdą niedzielę będzie odmawiany wspólny różaniec o godz. 14.30, czyli przed Mszą św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Przed kościołem, wokół sanktuarium i w gablotach w przedsionku kościoła, zostały umieszczone szczegółowe tablice informacyjne. Od wczoraj funkcjonuje nowa strona internetowa naszej parafii i sanktuarium. Zachęcamy do zapoznania się i merytorycznych uwag. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli starań i poświęcili swój cenny czas w przygotowanie wspomnianych tablic i strony.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. 35. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Hasłem pielgrzymki będą słowa: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapisy będą przyjmowane od 19 do 29 lipca w Piwnicy Akademickiej przy białostockiej Katedrze w godz. 17.00-19.00.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, mogą łączyć się duchowo, zapisując się do Grupy Złotej i powierzając swoje intencje. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na II półrocze 2021 roku. Można to uczynić w zakrystii.

5. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  • We czwartek, 8 lipca, przypada wspomnienie św. Jana z Dukli.
  • Za tydzień w niedzielę, 11 lipca, taca przeznaczona będzie na potrzeby remontowe naszej parafii.

6. W minionym tygodniu odszedł do Pana: Wojciech Romanowicz. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.