XV Niedziela Zwykła – 11 lipca 2021r.

1. Od ubiegłego tygodnia Msze św. niedzielne i świąteczne w naszym Sanktuarium są odprawiane w zmienionych godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00.

2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na II półrocze 2021 roku. Można to uczynić w zakrystii.

4. Od 9 do 25 lipca w naszej kaplicy Najświętszego Sakramentu będzie wystawiona Monstrancja z Medjugorie, która nosi tytuł: „Królowa Pokoju”. Docelowo Monstrancja przeznaczona jest do budowanej kaplicy wieczystej adoracji w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Medjugorie. Swoim wyglądem nawiązuje do wizerunku Maryi, która pod sercem nosi swojego Syna, Jezusa Chrystusa. Do jej wykonania wykorzystano kryształ, meteoryty oraz kamienie. Pozaziemskie pochodzenie meteorytów symbolizuje Maryjny wieniec z „gwiazd dwunastu”. Peregrynacja tej monstrancji w naszej parafii nawiązuje do światowej modlitwy o pokój organizowanej przez Apostolstwo Modlitewnej Adoracji Eucharystycznego Chrystusa. Zachęcamy do modlitwy o pokój.

5. 29. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się w tym roku w terminie 20 – 24 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „Na Moją pamiątkę”. Z racji na obostrzenia epidemiczne pielgrzymi nie przejdą przez Białoruś. Po dojściu do Kuźnicy zostaną przewiezieni autokarami pod granicę białorusko-litewską. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą od 1 do 15 sierpnia drogą telefoniczną lub online, wypełniając formularz pielgrzymkowy, który został umieszczony na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

6. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 12 lipca, wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
  • We wtorek, 13 lipca, wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • We czwartek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury.
  • W piątek, 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  • Za tydzień w niedzielę, 18 lipca, oddamy hołd ofiarom Obławy Augustowskiej w 76. Rocznicę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Po Mszy św. uroczysty przemarsz pod pomnik i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

7. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.