XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 r.

1. Przypominamy, że niezmiennie obowiązują zalecenia władzy kościelnej i państwowej dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczkami ochronnymi podczas trwania nabożeństw w kościele, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących oraz o ustanie pandemii.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę ofiara na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne wyniosła 5120zł, natomiast przed kościołem do puszek na pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach w Zachodniej Europie złożyliśmy 3950zł. Bóg zapłać!

4. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – Gminny Komisarz Spisowy przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Z uwagi na pandemię zalecany jest samopis internetowy; z osobami które z różnych względów nie dokonają samopisu będzie kontaktował się rachmistrz. Szczegółowe informacje dotyczące spisu można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Sokółce, gdzie również znajduje się stanowisko dla osób nie posiadających dostępu do komputera z internetem.

5. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 9 sierpnia, przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy.
  • We wtorek, 10 sierpnia, obchodzimy Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
  • W środę, 11 sierpnia, przypada wspomnienie św. Klary.
  • W sobotę, 14 sierpnia, wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego. W tym dniu modlimy się za poległych w obozach i więzieniach.
  • Za tydzień w niedzielę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP (M.B. Zielnej). Poświęcenie kwiatów i ziół po każdej Mszy Świętej. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalne Radio „I”.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest również pamiątką cudu nad Wisłą z 1920r. oraz świętem Wojska Polskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.00, podczas której modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Wojska Polskiego oraz o Boże bł. przy pracach polowych podczas żniw. Na Mszę Św. o godz. 11.00 prosimy o przywiezienie wieńców dożynkowych z poszczególnych wsi.

Uroczystości patriotyczne rozpoczną się o godz. 10.30 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd nastąpi przemarsz do kościoła Wniebowzięcia NMP (przy ul. Targowej) na Mszę św. o godz. 12.00.

6. W piątek, 13 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się koncert w wykonaniu Pana Radosława Kopera. Pan Radosław Koper jest muzykiem Opery i Filharmonii Podlaskiej, czynnie uczestniczy w życiu muzycznym Podlasia. Nagradzany za wkład w rozwój polskiej kultury muzycznej i promocję kultury Województwa Podlaskiego, uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej. Serdecznie zapraszamy na koncert!

7. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Anna Zabłocka. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *