XX Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (M.B. Zielnej). Poświęcenie kwiatów i ziół po każdej Mszy Świętej. O 21.00 Apel Jasnogórski. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalne Radio „I”.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest również pamiątką cudu nad Wisłą z 1920r. oraz świętem Wojska Polskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.00, podczas której modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Wojska Polskiego oraz o Boże bł. przy pracach polowych podczas żniw. Na Mszę Św. o godz. 11.00 prosimy o przywiezienie wieńców dożynkowych z poszczególnych wsi.

Uroczystości patriotyczne rozpoczną się dzisiaj o godz. 10.30 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd nastąpi przemarsz do kościoła Wniebowzięcia NMP (przy ul. Targowej) na Mszę św. o godz. 12.00.

2. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła zebraliśmy kwotę 10 120zł. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiarę na kościół w ubiegłą niedzielę, w tygodniu w kancelarii i na konto parafialne – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W dniach 4-5 września organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na centralne dożynki. Zgłoszenia przyjmuje ks. Józef Jaroma.

4. W dniach 9-17 września organizowana jest autokarowa Pielgrzymka do Medjugorie. Szczegółowe informacje i zgłoszenia można znaleźć na stolikach z prasą. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 17 sierpnia, przypada wspomnienie św. Jacka.
  • W piątek, 20 sierpnia, wspominamy św. Bernarda.
  • W sobotę, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża.

Również w sobotę będziemy gościli uczestników Pieszej Pielgrzymki do Wilna. Zatrzymają się na odpoczynek ok. 13.00 w Malawiczach Dolnych. Serdecznie proszę mieszkańców na czele z Panem Sołtysem o zorganizowanie posiłku i odpoczynku dla pielgrzymów.

  • W niedzielę, 22, sierpnia, o godz. 6.00, wyruszy z naszego kościoła VII Piesza pielgrzymka do Różanegostoku śladami Ś.P. ks. Dariusza Sańko. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o godz. 16.00 w Sanktuarium w Różanymstoku. Chętnych do pielgrzymowania serdecznie zapraszamy.

6. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Janina Kropiwnicka. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *