XXII Niedziela Zwykła -29 sierpnia 2021 r.

 1. Przed nami Ingres, czyli uroczystość związana z objęciem urzędu Metropolity Białostockiego przez Abpa Józefa Guzdka. Jest to ważne wydarzenie w życiu wiary naszego Kościoła lokalnego, dlatego pragniemy je przeżyć w duchu wdzięczności Bogu i Ojcu Świętemu Franciszkowi za dar nowego Pasterza. Uroczysta Msza święta z ingresem zostanie odprawiona w archikatedrze w sobotę, 4 września o godz. 11.00. W przeddzień, 3 września o godz. 15.00, także w archikatedrze, dopełniony będzie akt kanonicznego objęcia urzędu Arcybiskupa Metropolity Białostockiego.
  Tych, którzy nie będą mogli bezpośrednio uczestniczyć w tych uroczystościach, zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie, korzystając z transmisji telewizyjnych (TVP Białystok i Telewizja „Trwam”) lub przekazu medialnego na kanale YouTube ArchiBial MEDIA.
 2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.
 3. W dniach 9-17 września organizowana jest autokarowa Pielgrzymka do Medjugorie. Szczegółowe informacje i zgłoszenia można znaleźć na stolikach z prasą. Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu:
  • W środę, 1 września, przypada 82 rocznica wybuchu Drugiej wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny.
  Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  • We czwartek, 2 września, wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. Jest to również Pierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • 3 września, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • 4 września, Pierwsza Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  • Za tydzień, 5 września, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Natomiast KŻR zapraszamy na konferencję i wspólny różaniec w drugą niedzielę miesiąca (12 września).
  Taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
 5. W minionym tygodniu odszedł do Pana: Zbigniew Lech. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.
 6. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *