XXIII Niedziela Zwykła – 05 września 2021 r.

1. Dzisiaj, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Natomiast KŻR zapraszamy na konferencję i wspólny różaniec w drugą niedzielę miesiąca (12 września).

Intencje dla KŻR na wrzesień: „Abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują”.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. Natomiast w poczuciu solidarności z potrzebującymi, dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszek przed kościołem, na rzecz poszkodowanych naszych sióstr i braci w Afganistanie. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. W naszej wspólnocie witamy al. Daniela Truskolaskiego, który został skierowany na roczną praktykę przy naszej parafii. Ogarnijmy go naszą modlitwą i serdecznością.

4. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego i katechetycznego wznawiają swoje spotkania wszystkie grupy formacyjne istniejące przy naszej parafii:

  • Matki w Modlitwie – poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • „Przyjaciele Oblubieńca” – środa po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Ruch Rodzin Nazaretańskich – czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • „Światło-Życie” – piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • KŻR – druga niedziela miesiąca o godz. 14.00.

5. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 12 września. Porządek spotkania: godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – Msza Święta.

6. W tym tygodniu:

  • W środę, 8 września, przypada Święto Narodzenia NMP – MB Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna na zasiew podczas każdej Mszy Świętej.

Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

  • Za tydzień, 12 września, Dzień Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prośmy za Jego wstawiennictwem o potrzebne łaski i owocne przeżycie tego wydarzenia.

Za tydzień również druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła, natomiast ofiary składane do puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne.

7. W minionym tygodniu odszedł do Pana: Tomasz Tochwin. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *