XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

1. Dzisiaj, Dzień Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prośmy za Jego wstawiennictwem o potrzebne łaski i owocne przeżycie tego wydarzenia. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy podczas transmisji o godz. 12.00.

Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła, natomiast ofiary składane do puszek są przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne.

W ubiegłą niedzielę na potrzeby Archidiecezji Białostockiej złożyliśmy 5350zł. Natomiast na rzecz poszkodowanych w Afganistanie ofiarowaliśmy 2170zł. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary!

2. Mamy przyjemność poinformować, że Dziekan ks. Stanisław Gniedziejko, wygrał w Powiecie Sokólskim plebiscyt Osobowość Roku 2020 w kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna”, Serdecznie gratulujemy!

3. Zapraszamy uczniów klas 3 i 4 SP do wstąpienia do grona ministrantów przy naszej parafii. Zapisy przyjmuje ks. Andrzej.

4. W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na przyszły rok. Umowna cena to 10zł. Zachęcamy również do odwiedzania naszej parafialnej księgarni.

5. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 13 września, obchodzimy wsp. św. Jana Chryzostoma.
  • We wtorek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 15.00 i 18.00.
  • W środę, 15 września, wspomnienie NMP Bolesnej.
  • We czwartek, 16 września, wspominamy św. Korneliusza i św. Cypriana.

Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

  • W sobotę, 18 września, przypada Święto św. Stanisława Kostki. Patrona Polski, ale również dzieci i młodzieży.
  • Za tydzień w niedzielę, 19 września, będziemy uroczyście obchodzić w naszym mieście 101. Rocznicę Bitwy Niemeńskiej. W programie m.in.:

10.30 – złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym na grobach żołnierzy poległych w Bitwie Niemeńskiej w1920r.

11.00 – Msza Św. z udziałem władz miejskich i powiatowych, wojska, przedstawicieli służb mundurowych i pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej z Sokółki. Homilię wygłosi Ks. Prałat dr Tadeusz Krahel.

12.30 – Uroczysty przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

Również za tydzień w niedzielę będziemy gościli przedstawicieli „Naszego Dziennika”, którzy będą promować czasopisma katolickie.

Przed kościołem natomiast będzie można złożyć ofiary do puszek na Grób Pański w Jerozolimie (zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku).

6. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Helena Suchocka. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.