XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym uroczyście obchodzimy w naszym mieście 101. Rocznicę Bitwy Niemeńskiej. W programie m.in.:

  • 11.00 – Msza Św. z udziałem władz miejskich i powiatowych, wojska, przedstawicieli służb mundurowych i pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej z Sokółki. Homilię wygłosi Ks. Prałat dr Tadeusz Krahel.
  • 12.30 – Uroczysty przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

Również dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawicieli „Naszego Dziennika”, którzy promują czasopisma katolickie. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Grób Pański w Jerozolimie.

2. Zbliżamy się do uroczystości Rocznicy Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni. Obchodzić ją będziemy w niedzielę 3 października. Centralnym przeżyciem tej rocznicy będzie Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Abp Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Uroczystość będzie poprzedzało 40-Godzinne nabożeństwo. Szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień.

Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w uroczystości i prosimy o modlitwę o dobre przeżycie tego czasu oraz pomoc w jej przygotowaniu.

3. Nasz Parafianin, Marcin Łukaszewicz, alumn roku 3-ego Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku przywdzieje strój duchowny podczas Obrzędu Obłóczyn. Uroczystość odbędzie się w Sanktuarium św. Wojciecha w Białymstoku, w sobotę 25 września podczas Mszy św. o godz. 11.00. Polecajmy al. Marcina w naszych modlitwach.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu w kwocie 9330zł. Puszka na KUL i Centrum Pastoralno-katechetyczne wyniosła 380zł.

5. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Ap. i Ew.
  • We czwartek, 23 września, wspominamy św. O. Pio z Pietrelciny.
  • Za tydzień w niedzielę, 26 września, będziemy obchodzić 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźców. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich, którzy z różnych przyczyn musieli opuścić swoją ojczyznę, zwłaszcza uchodźców przebywających w Polsce.

Również za tydzień w niedzielę, na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie organizacyjne, zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św.

6. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Jadwiga Bałakier. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.