XXVII Niedziela Zwykła -Dzień Eucharystii – 3 października 2021r.

1. Dzisiaj Pierwsza niedziela miesiąca oraz kolejnaRocznica Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni. Centralnym przeżyciem tej rocznicy będzie Uroczysta Msza św. o godz. 11.00 odprawiona przy ołtarzu polowym, pod przewodnictwem J.E. Ks. Abp Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

13.00 – 18.00 – Wystawienie Cząstki Ciała Pańskiego do publicznej adoracji

   (na ołtarzu głównym w kościele).

15.00 – Różaniec

16.00 – Modlitwa Uwielbienia.

17.30 – Nieszpory Eucharystyczne.

18.00 – Msza św.

Pozostałe Msze Św. w dzisiejszą niedzielę o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na wspólny różaniec codziennie o godz. 17.30 (jedynie w niedziele o godz. 14.30 a we czwartki o godz. 17.00). Za odmówienie jednej części Różańca (5 tajemnic) można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16.30. Różaniec młodzieżowy w piątki o 17.30.

4. W zakrystii można odebrać papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do 15 października, do naszej Parafii.

5. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę 9 października w formie indywidualnej. Msza św. za seniorów w Sanktuarium Różanostockim zostanie odprawiona tego dnia o godz. 10.00.

6. Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” wyruszy w niedzielę 10 października o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich.

7. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 4 października wsp. św. Franciszka z Asyżu. Dzień imienin papieża Franciszka oraz ks. Franciszka Walencieja – ogarnijmy solenizantów naszą wdzięczną modlitwą.
  • We wtorek, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  • We czwartek, 7 października, wspominamy M.B. Różańcową.
  • Za tydzień w niedzielę, 10 października, będziemy przeżywali XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Zbierzemy ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny „Bóg będzie Jego mocą” z okazji 30. Rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Archidiecezji Białostockiej.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.

Od przyszłej niedzieli będziemy zapisywali wypominki za zmarłych. Kartki wspominkowe zostaną wyłożone w tygodniu na stoliku w nawie głównej.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Robert Wnukowski, Jacek Sawicki i Zenon Czopur. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

9. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.