XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny „Bóg będzie Jego mocą” z okazji 30. Rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Archidiecezji Białostockiej.

         Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na Spotkanie dzieci i rodziców klas II SP w ramach przygotowania do I Komunii św.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie różaniec o 14.30.

Dziś druga niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.

2. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Kartki wspominkowe zostały wyłożone na stolikach w nawie głównej.

3. W zakrystii można odebrać papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do 15 października, do naszej Parafii.

4. Seminarium Duchowne w Białymstoku prosi o płody rolne. Zbiórka odbędzie się na parkingu przy kościele w najbliższy wtorek, 12 października, do godz. 11.00. W zbiórce prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

6. W tym tygodniu:

  • W środę, 13 października, wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego – święto patronalne Sióstr Służek NMP Niepokalanej, które posługują na terenie naszej parafii. Pamiętajmy o naszych siostrach w modlitwie.
  • We czwartek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Naszą wdzięczną modlitwą ogarniamy nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły w dniu ich święta. Do wspólnej modlitwy zapraszamy na Mszę św. o godz.. 18.00.

We czwartek odbędzie się konferencja dekanalna naszego dekanatu. Z tej racji kancelaria parafialna w godzinach rannych będzie nieczynna.

  • W piątek, 15 października, wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
  • W sobotę, 16 października, przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II. Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

Sobotni Wieczór uwielbienia poprowadzi Wspólnota Płomień JAHWE. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  • Za tydzień w niedzielę, 17 października, zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której odbędzie się poświęcenie różańców, a po niej na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do I Komunii św.

Również za tydzień niedzielę, będzie możliwość złożenia ofiar do puszek na leczenie dwuletniej Julii Kierzkowskiej. U dziecka stwierdzono wrodzoną śmiertelną wadę serca.

7. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Janina Kieda. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.