XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021r.

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której odbędzie się poświęcenie różańców, a po niej na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do I Komunii św.

Również dzisiaj jest możliwość złożenia ofiar do puszek na leczenie dwuletniej Julii Kierzkowskiej. U dziecka stwierdzono wrodzoną śmiertelną wadę serca.

2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 1610zł. Natomiast na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła taca wyniosła 8910zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Parafianom dziękujemy za płody rolne złożone na potrzeby Seminarium Duchownego, a sołtysom za zorganizowanie zbiórki.

4. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie i Kenii. Sprzęt będzie można przywozić w najbliższy piątek i sobotę na parking przy kościele. Odbiór będzie w poniedziałek 25 października ok. 14.00.

5. Rozpoczęły się prace porządkowe na cmentarzu. Przypominamy i prosimy, aby porządkując mogiły swoich zmarłych nie zaśmiecać innych miejsc w pobliżu. Wszystkie pozostałości wynosimy do kontenerów. Jedynym wyjątkiem są liście, trawa, ziemia, gałęzie – to wyrzucamy obok kontenerów, przy lesie. Pomnikarzy prosimy, aby przy wymianie pomników nie zostawiali gruzu – mają obowiązek zabrać pozostałości, a nie wyrzucać. Drewniane krzyże prosimy przynosić do ołtarza polowego na nowym cmentarzu, stamtąd będą zabierane. Po przyszłej niedzieli rozpoczniemy kompleksowe sprzątanie cmentarza.

6. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 18 października, przypada Święto św. Łukasza, Ew., który patronuje Służbie Zdrowia. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki oraz cały personel medyczny w tym trudnym czasie pandemii.
  • W środę, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego.
  • W piątek, 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
  • Za tydzień, 24 października, Niedziela misyjna, którą rozpoczniemy tydzień misyjny. Taca będzie przeznaczona na misje.

W przyszłą niedzielę przez cały dzień homilie w naszej parafii będzie głosił ks. dr Piotr Kozłowski, pracujący na co dzień w parafii San Giulio w Szwajcarii. Po Mszach św. będzie można nabyć jego książki.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Robert Krawczuk, Anna Sawicka. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.