XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021r.

1. Przypominamy, że niezmiennie obowiązują zalecenia władzy kościelnej i państwowej dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczkami ochronnymi podczas trwania nabożeństw w kościele, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących oraz o ustanie pandemii.

2. Dzisiaj Niedziela misyjna, rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na misje.

W dniu dzisiejszym homilie w naszej parafii głosi ks. dr Piotr Kozłowski, pracujący na co dzień w parafii San Giulio w Szwajcarii. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć książki jego autorstwa.

3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na leczenie dwuletniej Julii Kierzkowskiej 8870zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Grażyny Dąbrowskiej. Msza Św. zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 9.30.

4. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie i Kenii. Sprzęt będzie można przywozić jeszcze w poniedziałek na parking przy kościele, skąd zostanie zabrany ok. godz. 14.00.

5. 32 Sokólska Drużyna Harcerska „Rudy” im. Jana Bytnara organizuje zbiórkę karmy i wszelkich akcesoriów dla zwierząt ze schroniska. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii do 8 listopada. Zachęcamy do udziału.

6. Trwa porządkowanie cmentarza. Przypominamy, że wszystkie pozostałości wynosimy do kontenerów. Jedynym wyjątkiem są liście, trawa, ziemia, gałęzie – to wyrzucamy obok kontenerów, przy lesie. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego społecznie będziemy porządkować cmentarz i teren wokół cmentarza. W planie: posprzątanie alejek, dróg dojazdowych, otoczenia muru cmentarnego, ołtarza polowego. Prosimy o pomoc mieszkańców wsi i miasta Sokółki:

  • W poniedziałek, 25 października: Geniusze, Bachmatówka, Miejskie Nowiny, Pawłowszczyzna, Wysokie Laski oraz Sokółka (os. Centrum).
  • We wtorek, 26 października: Kraśniany, Karcze, Zawistowszczyzna, Kuryły, Igryły oraz Sokółka (pozostałe bloki),
  • W środę, 27 października: Malawicze Górne, Malawicze Dolne, Kundzicze, Zamczysk, Tartak, Słojniki i Stodolne oraz Sokółka (domy prywatne).

Pracę rozpoczynamy o godz. 9.00. Każdego dnia będą potrzebne ciągniki z przyczepami, widły, łopaty, grabie, siekiery, miotły, kosiarki i piły.

7. W tym tygodniu:

  • We czwartek, 28 października, obchodzimy Święto św. Judy Tadeusza i św. Szymona. W naszych modlitwach wspomnijmy w tym dniu Ś.P. Ks. Dziekana Tadeusza Kalinowskiego.
  • Za tydzień w niedzielę, 31 października, będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za nasz kościół parafialny, za tych, którzy go wybudowali i o niego dbają. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w kościele koncert pieśni sakralnych i maryjnych w wykonaniu Agnieszki Panas (sopran) i Pawła Kasprzyka (organy). Serdecznie zapraszamy.

Również w przyszłą niedzielę ofiarę na tacę przeznaczymy na pokrycie kosztów wywózki śmieci z cmentarza i wycinki drzew.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Halina Małyszko, Anna Mizer, Leokadia Taudul, Mieczysław Fiedorowicz, Zdzisław Janusz Zacharz, Józef Lubecki. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

9. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.