XXXI Niedziela Zwykła – 31 października 2021r.

1. W dzisiejszą niedzielę, 31 października, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za kościół parafialny, za tych, którzy go wybudowali i o niego dbają. Dziękujemy Wam Drodzy parafianie za troskę, modlitewne i materialne wsparcie parafii i świątyni. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców parafii.

Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w kościele koncert pieśni sakralnych i maryjnych w wykonaniu Agnieszki Panas (sopran) i Pawła Kasprzyka (organy). Serdecznie zapraszamy.

Dzisiejszą ofiarę na tacę przeznaczymy na pokrycie kosztów wywózki śmieci z cmentarza i wycinki drzew.

2. W ubiegłą niedzielę na misje zebraliśmy 4430zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokółce podaje do informacji, że z dniem 2 listopada 2021r. w naszym szpitalu rozpoczyna działalność Poradnia Endokrynologiczna, która będzie czynna w każdy wtorek w godzinach popołudniowych. Więcej informacji można znaleźć na tablicy ogłoszeń.

4. 32 Sokólska Drużyna Harcerska „Rudy” im. Jana Bytnara organizuje zbiórkę karmy i wszelkich akcesoriów dla zwierząt ze schroniska. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii do 8 listopada. Zachęcamy do udziału.

5. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. Kartki wspominkowe leżą na stoliku przy wyjściu. Wypominki czytamy od 2 do 8 listopada: o godz. 17.15 różaniec, a następnie Msza św. o godz. 18.00. Na zakończenie oktawy 8 listopada Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiana jako składkowa za zmarłych.

Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych oraz stan łaski uświęcającej i modlitwę „Ojcze Nasz, Wierzę w Boga” w intencji Ojca Świętego.

6. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Modlimy się o świętość dla nas i naszych najbliższych: żyjących i zmarłych. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 11.00 odśpiewamy Nieszpory i wyruszy procesja na cmentarz z Różańcem. Po skończonej procesji będzie możliwość poświęcenia nowych pomników.

W tym dniu przybędzie do nas przedstawiciel Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Skieruje do nas słowo, będzie z nami wspólnie modlił się i poprosi o wsparcie materialne. Będzie można nabyć kalendarze seminaryjne.

  • We wtorek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu modlimy się za wszystkie dusze przebywające w czyśćcu, oczyszczające się i oczekujące na zbawienie. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 (na cmentarzu), 15.00 i 18.00. Przed każdą Mszą Św. odśpiewamy Egzekwie za zmarłych. Po Mszy św. o godz. 11.00 odprawianej na cmentarzu, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  • 4 listopada – Pierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Wspominamy również św. Karola Boromeusza. Imieniny obchodzi ks. Karol Jabłoński, którego polecamy w modlitwie.
  • 5 listopada, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza Św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • 6 listopada, Pierwsza Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00.

O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

  • Za tydzień, 7 listopada, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od przyszłej niedzieli rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce na Zielonym Osiedlu. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu. Spotkania formacyjne będą odbywały się w niedziele od 7 listopada do 12 grudnia, o godz. 15.00. Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa są zobowiązani do uczestnictwa w Katechezach Przedmałżeńskich.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Alicja Makuszewska, Jerzy Klepacki, Ryszard Władysław Tymoszewicz, Dorota Kozłowska, Kazimierz Brodawka. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.