XXXII Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021 r.

1. Przed Uroczystością Wszystkich Świętach i Dniem Zadusznym odbyło się generalne sprzątanie cmentarza grzebalnego. Jest to wyraz troski i szacunku dla miejsca pogrzebania naszych bliskich zmarłych. Dziękujemy serdecznie Zespołowi Szkół Rolniczych w Sokółce – Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i uczniom, za udział w porządkowaniu alejki do cmentarza.

„Bóg zapłać” mężczyznom i kobietom z wyznaczonych wsi i ulic naszej parafii oraz parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce za sprzątanie cmentarza. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” przedsiębiorstwu MPO w Sokółce za systematyczne wywożenie śmieci z cmentarza grzebalnego. Trwa wycinka drzew na cmentarzu. O ile warunki atmosferyczne pozwolą to powinna zakończyć się do końca listopada. W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów wywozu śmieci oraz wycinki drzew złożyliśmy 6 880 zł. Sumą 10 000 zł wsparła nas już parafia Wniebowzięcia NMP w Sokółce? Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar serca i wsparcie.

2. Dzisiaj, 7 listopada, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się Katechezy Przedmałżeńskie w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce na Zielonym Osiedlu. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu. Spotkania formacyjne będą odbywały się w niedziele od 7 listopada do 12 grudnia, o godz. 15.30 (zmiana godziny rozpoczęcia). Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa są zobowiązani do uczestnictwa w Katechezach Przedmałżeńskich.

Intencja na listopad dla KŻR: Aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

3. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku zebraliśmy 11 318zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

4. Wypominki czytamy jeszcze dziś i jutro o godz. 17.15. Na zakończenie oktawy 8 listopada, poniedziałek, Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiana jako składkowa za zmarłych.

5. Biuro Radia Maryja informuje, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Torunia i Niepokalanowa w dniach 4-5 grudnia. Osoby znajdujące się na liście proszone są o dokonanie wpłat.

6. W najbliższą sobotę, 13 listopada, odbędzie się w naszym Sanktuarium Eucharystyczny Dzień Skupienia. Początek o godz. 9.00, zakończenie Mszą św. o godz. 11.30. W programie: konferencja eucharystyczna, modlitwa Słowem Bożym, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę w realną obecność Jezusa Eucharystycznego oraz poświęcić nieco czasu na skupienie, wyciszenie i modlitwę.

7. Od poniedziałku nasz organista Pan Piotr Czeczot rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Niech przy tej okazji złożona ofiara będzie wyrazem naszej wdzięczności dla Pana Piotra za pracę i zaangażowanie w naszej parafii.

8. W tym tygodniu:

  • W Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msza św. w Katedrze o godz. 18.00.
  • We wtorek, 9 listopada, Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W środę, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego.
  • We czwartek, 11 listopada, świętować będziemy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Kancelaria będzie nieczynna. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Po skończonej Mszy Św., o godz. 12.00, rozpocznie się część oficjalna pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i udziału w uroczystościach.
  • W piątek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, Bp i M.

W sobotę, 13 listopada, wspominamy pierwszych męczenników polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

Sobotni Wieczór uwielbienia o godz. 19.00 poprowadzi Wspólnota Płomień JAHWE. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  • Za tydzień, 14 listopada, druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.

Również za tydzień przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana Ś.P. Henryk Cudnik, Krystyna Gudalewska, Józef Czaplejewicz, Maria Żylińska. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.