XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021 r.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Henryka Cudnika. Msza Św. zostanie odprawiona 21 listopada o godz. 11.00.

3. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny: duża świeca 20zł, mała świeca 10 zł. Do nabycia również kalendarze seminaryjne i parafialne.

4. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich i z tej racji chcielibyśmy otoczyć modlitwą wszystkich wolontariuszy i podopiecznych naszego Parafialnego Punktu Caritas. Nasza Caritas z wielkim zaangażowaniem oddaje się posłudze ubogim, potrzebującym. Wydaje paczki żywnościowe, środki czystości, ubrania, wydaje ciepłe posiłki, wspomaga w opłacaniu rachunków, recept. Potrzeby jak zawsze są bardzo duże. Bardzo dziękujemy wolontariuszom: Agnieszce Łapicz, Annie Grygorowicz, Ewie Puszko, Joannie Gejdel, Joannie Raczkowskiej, Marioli Malinowskiej i innym, którzy poświęcają swój czas i z wielkim sercem oddają się tej posłudze miłosierdzia.

5. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 16 listopada, obchodzimy Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, głównej Patronki naszej archidiecezji. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Kancelaria w tym dniu nieczynna. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

  • W środę, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
  • We czwartek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
  • W sobotę, 20 listopada, wspominamy św. Rafała Kalinowskiego.

Zapraszamy serdecznie na Wieczór Uwielbienia. Początek o godz. 19.00.

  • Za tydzień w niedzielę, 21 listopada, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych, ich rodziców i opiekunów. W intencji parafialnego zespołu Akcji Katolickiej i ich rodzin odprawimy Mszę Św. o godz. 18.00.

W tym dniu, za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu, można uzyskać odpust zupełny. Dlatego też po każdej Mszy św. odmówimy tę modlitwę, natomiast po Sumie zostanie odprawione Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Również za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

Zbiórka ofiar do puszek na pomoc migrantom w ramach akcji Caritas.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana Ś.P. Alicja Gwiazdowska, Romuald Czeczkowski, Alfred Makarewicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.