Uroczystość Chrystusa Króla – 21 listopada 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych, ich rodziców i opiekunów. W intencji parafialnego zespołu Akcji Katolickiej i ich rodzin odprawimy Mszę Św. o godz. 18.00.

Dzisiaj za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu, można uzyskać odpust zupełny. Po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikację i odmówimy wspomnianą modlitwę.

Również dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek nie na migrantów (zapowiedź z ubiegłej niedzieli) lecz na rzecz biednych i potrzebujących w ramach jesiennej akcji Caritas.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Władysławy Fiłonowicz. Msza Św. zostanie odprawiona 19 grudnia o godz. 9.30. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe naszego kościoła złożyliśmy 7440zł. Puszka na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wyniosła 1890zł. „Bóg zapłać!”

3. W zakrystii są do nabycia kalendarze seminaryjne i parafialne oraz świece Caritas na stół wigilijny: duża świeca 20zł, mała świeca 10 zł.

4. Kino „Sokół” zaprasza na film „Nędzarz i madame”. Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako przyszłego wielkiego świętego – Brata Alberta.

Seanse odbywają się w dniach 27, 28 i 29 listopada o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.

5. Parafia Wniebowzięcia NMP w Sokółce serdecznie zaprasza na sztukę p.t. „Tajemnica Eucharystii” przygotowaną przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji. Sztuka napisana na podstawie objawień Cataliny Rivas opowiada o wartości i znaczeniu Eucharystii. Sztuka będzie wystawiana w parafii Wniebowzięcia NMP za tydzień w niedzielę (28.XI) o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki i chórów kościelnych. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny za naszego organistę Pana Piotra Czeczota, chór i wszystkie schole parafialne.
  • W środę, 24 listopada, wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac.
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Podwójny charakter Adwentu skupia naszą uwagę na tajemnicy spotkania z Jezusem Chrystusem najpierw w pamiątce Bożego Narodzenia, a następnie na Jego powtórnym przyjściu w Dniu Ostatecznym.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana Ś.P. Władysława Fiłonowicz, Marian Michałowski. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *