I niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, a zarazem również nowy rok liturgiczny. Podwójny charakter Adwentu skupia naszą uwagę na tajemnicy spotkania z Jezusem Chrystusem najpierw w pamiątce Bożego Narodzenia, a następnie na Jego powtórnym przyjściu w Dniu Ostatecznym.

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii zostały zaplanowane na 17-18-19 grudnia (piątek, sobota, niedziela).

Msze Św. Roratnie będą odprawiane według następującego porządku:

  • w dni powszednie: o godz. 6.30,
  • dla dzieci: w poniedziałek i środę o godz. 18.00,
  • dla młodzieży: w piątek o godz. 18.00.

Na Roraty zabieramy ze sobą świece lub lampiony.

2. Od dzisiejszej niedzieli zapisujemy intencje na drugie półrocze 2022 roku. Z racji na pandemię prosimy o przemyślane rezerwacje intencji, nie tworzenie niepotrzebnych kolejek oraz o jednoczesne składanie ofiar na ten cel.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę puszka na rzecz biednych i potrzebujących w ramach jesiennej akcji Caritas wyniosła 1330zł.

4. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne oraz świece Caritas na stół wigilijny: duża świeca 20zł, mała świeca 10 zł.

5. Kino „Sokół” zaprasza na film „Nędzarz i madame”. Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako przyszłego wielkiego świętego – Brata Alberta.

Seanse odbywają się jeszcze w dniach 28 i 29 listopada o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.

6. Parafia Wniebowzięcia NMP w Sokółce serdecznie zaprasza na sztukę p.t. „Tajemnica Eucharystii” przygotowaną przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji. Sztuka napisana na podstawie objawień Cataliny Rivas opowiada o wartości i znaczeniu Eucharystii. Sztuka będzie wystawiana w parafii Wniebowzięcia NMP w dzisiejszą niedzielę (28.XI) o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 30 listopada, obchodzimy Święto św. Andrzej Ap. Dzień imienin ks. Andrzeja Baszko – ogarniamy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • 2 grudnia – Pierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • 3 grudnia, Pierwszy Piątek miesiąca oraz wspomnienie św. Franciszka Ksawerego Msza Św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • 4 grudnia, Pierwsza Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00.

O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

  • Za tydzień, 5 grudnia, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Taca na potrzeby Kurii Metropolitalnej. Ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

Po Mszy św. o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Studio „Poezja”, Chóru „Wrzosy” i zespołu regionalnego „Jemioła” w ramach akcji „Murem za Polskim mundurem”.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana Ś.P. Władysław Antoni Szczepanik, Janusz Szczepan Szymczak, Grzegorz Raksimowicz, Helena Makarewicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

9. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.