II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj, 5 grudnia, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Taca na potrzeby Kurii Metropolitalnej. Ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

Dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji służb mundurowych na Mszę św. o godz. 15.00 a następnie na Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Studio „Poezja”, Chóru „Wrzosy” i zespołu regionalnego „Jemioła” w ramach akcji „Murem za Polskim mundurem”.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Intencja modlitewna dla KŻR na grudzień: Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

Spotkanie KŻR odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, czyli 19 grudnia.

4. Chorych do Spowiedzi i Komunii Adwentowej po domach można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Chorych odwiedzimy w sobotę,18 grudnia, od godz. 12.00.

5. Wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia chcemy zatroszczyć się o najbardziej potrzebujących. Dlatego nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności i innych środków. Dary można przynosić do zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio do naszego punktu Caritas na plebanii drewnianej. Akcję można także wesprzeć finansowo wpłacając darowiznę na konto parafialne z dopiskiem „Caritas”. Zbiórka trwa do 19 grudnia.

6. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja.
  • We wtorek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego Bp i Dr K-ła.
  • W środę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – patronalne święto dziewcząt, Rycerstwa Niepokalanej oraz Sióstr Służek NMP Niepokalanej, pracujących w naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Godzina łaski od 12.00 do 13.00. Na wspólny różaniec zapraszamy na godz. 20.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Kancelaria będzie nieczynna.
  • Za tydzień, 12 grudnia, III Niedziela Adwentu „Gaudete”. Druga niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa po Mszy św. o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana Ś.P. Teresa Rabiczko, Lilianna Janina Kalna. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.