III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj, 12 grudnia, III Niedziela Adwentu „Gaudete”. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Kurii Metropolitalnej złożyliśmy 4170zł, natomiast puszka na potrzeby Kościoła na Wschodzie wyniosła 1330zł. Bóg zapłać!

3. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na I półrocze 2022 roku. Można to uczynić w zakrystii.

4. Trwa zbiórka żywności i innych środków dla najbardziej potrzebujących, prowadzona przez nasz Parafialny Zespół Caritas. Dary można przynosić do zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio do naszego punktu Caritas na plebanii drewnianej. Akcję można także wesprzeć finansowo wpłacając darowiznę na konto parafialne z dopiskiem „Caritas”. Zbiórka trwa do 19 grudnia.

5. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny w niedzielę dzisiejszą i za tydzień.

6. We czwartek, 16 grudnia, Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

7. W związku z trwającą pandemią i zgodnie z zarządzeniem Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białost., tegoroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą, w swojej tradycyjnej formie zostaje odwołana. W niedzielę 2 stycznia, wzorem ubiegłego roku, zostanie podany plan wspólnej modlitwy w kościele w intencji parafian z poszczególnych miejscowości i ulic.

8. Zbliżają się Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii – czas naszego duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Gudalewski, Kapucyn, obecnie pracujący w Gruzji. Rekolekcyjna taca sobotnia przeznaczona będzie na potrzeby misji w Gruzji.

PORZĄDEK REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

Piątek (17 grudnia), Sobota (18 grudnia), Niedziela (19 grudnia):

Msze Św. o godz. 6.30, 8.00. 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00.

Chorych będziemy odwiedzać w sobotę, 18 grudnia, od godz. 12.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach oraz odbycia spowiedzi adwentowej.

Za tydzień w niedzielę, 19 grudnia, zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

KŻR zapraszamy w niedzielę (19 grudnia) na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Jadwiga Dzienis, Irena Bałdowska, Wiktor Szymanowski, Jolanta Stodolnik, Czesław Bondaryk, Grażyna Wróblewska. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.