IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

1. Dziś IV Niedziela Adwentu i zakończenie Rekolekcji Adwentowych. Dziękujemy rekolekcjoniście, kapucynowi, o. Piotrowi Gudalewskiemu, za wygłoszone homilie, obecność i wspólną modlitwę. Niech Pan błogosławi!

Dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

KŻR zapraszamy dzisiaj na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła zebraliśmy 6390zł.

3. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na I półrocze 2022 roku. Można to uczynić w zakrystii.

4. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych rozprowadzają sianko na stół wigilijny przed kościołem i w zakrystii.

5. Harcerze Sokólskiego Hufca ZHP przekazali naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. Znajduje się ono przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy, gdzie będzie wystawione do wigilii 24 grudnia.

6. W piątek, 24 grudnia, będziemy obchodzić Wigilię Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30 i 7.15, natomiast po południu jedynie o godz. 15.00. Kancelaria będzie nieczynna. O północy tradycyjna Pasterka. Taca będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

Parafialny zespół Caritas organizuje kolację wigilijną dla osób samotnych i bezdomnych. Spotkanie rozpocznie się wspólną Mszą św. 24 grudnia o godz. 15.00, a po niej wigilia w sali na starej plebanii. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy o religijnym charakterze Wieczerzy Wigilijnej. Potrawy tradycyjnie niech będą postne, przeczytajmy fragment Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, w modlitwie pamiętajmy o naszych rodzinach oraz o zmarłych. W ten wigilijny wieczór powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych.

7. W sobotę, 25 grudnia, obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30. Rozpoczyna się Oktawa Bożego Narodzenia.

8. Za tydzień w niedzielę, 26 grudnia, Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o świętość w rodzinach. Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy w sposób szczególny na Mszę św. o godz. 11.00. W tym dniu czcimy również św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Z tej okazji po sumie poświęcimy owies. Taca przeznaczona będzie na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Czesława Kolenda, Rafał Paszkiewicz, Stanisława Pieciul, Kazimierz Florianowicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.