Niedziela Św. Rodziny – 26 grudnia 2021 r.

1. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w przedświątecznym czasie pomagali przy wystroju kościoła. Najpierw mieszkańcom wsi Bogusze na czele z Panem Sołtysem za dostarczenie choinek; siostrze Irenie i Panu Maciejowi za przygotowanie wystroju kościoła; ks. Michałowi i młodzieży za przygotowanie tegorocznego żłóbka. Organiście Panu Piotrowi, chórowi parafialnemu i scholi parafialnej za przygotowanie śpiewu kolęd.

2. Dzisiejsza niedziela to Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o świętość w rodzinach. Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy w sposób szczególny na Mszę św. o godz. 11.00. W tym dniu czcimy również św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Z tej okazji po sumie poświęcimy owies. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3. W związku z trwającą pandemią i zgodnie z zarządzeniem Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białost., tegoroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą, w swojej tradycyjnej formie zostaje odwołana. W niedzielę 2 stycznia, wzorem ubiegłego roku, zostanie podany plan wspólnej modlitwy w kościele w intencji parafian z poszczególnych miejscowości i ulic.

4. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 27 grudnia, Święto św. Jana Ap. i Ew. Z tej okazji po każdej Mszy św. będzie możliwość poświęcenia wina ku czci św. Jana.
  • We wtorek, 28 grudnia, Święto św. Młodzianków -dzień dziękczynienia za dar życia oraz przebłagania za zabójstwa dzieci nienarodzonych.
  • W piątek, 31 grudnia, Zakończenie Roku Kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku i przebłagalne za popełnione grzechy o godz. 17.30. Na Sylwestra za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny.

Tradycyjnie odprawimy sylwestrową Mszę św. o północy. (Dyspensa).

  • W sobotę, 1 stycznia 2022r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Św. niedzielny: 6.30, 8.00. 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Za odmówienie lub odśpiewanie Hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • Za tydzień, 2 stycznia, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej młodzieży.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Marcin Waśkiel, Irena Soroka. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.