2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2021 r.

1. Dziś przypada II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Trwamy w radosnej atmosferze tego okresu liturgicznego. Pierwsza Niedziela miesiąca: po Mszy świętej o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej młodzieży i zaproszonych gości.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Jadwigi Dzienis. Msza Św. zostanie odprawiona 9 stycznia o godz. 9.30.

3. W związku z trwającą pandemią i zgodnie z zarządzeniem Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białost., tegoroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą, w swojej tradycyjnej formie została odwołana. Wzorem ubiegłego roku, codziennie będziemy odprawiać dodatkową Mszę Św. o godz. 18.00, włączając do modlitwy wszystkich parafian, aby przez wstawiennictwo M.B. Sokólskiej i św. Antoniego wypraszać potrzebne łaski. Plan wspólnej modlitwy w kościele w intencji parafian z poszczególnych miejscowości i ulic, został umieszczony na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń w kościele. Wspólne kolędowanie rozpoczniemy w poniedziałek, 9 stycznia.

4. W tym tygodniu:

  • We czwartek, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów C+M+B 2022r lub K+M+B 2022r. na znak publicznego przyznania się do Chrystusa. Dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Taca tradycyjnie przeznaczona będzie na misje.
  • 7 stycznia, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza Św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • Za tydzień, 9 stycznia, Niedziela Chrztu Pańskiego, która niech będzie naszym dziękczynieniem za łaskę otrzymanego chrztu. Zakończy się okres Narodzenia Pańskiego. Żłóbek pozostaje tradycyjnie do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać gromnice. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.

Za tydzień w niedzielę, 9 stycznia, zapraszamy rodziców i dzieci klas 2 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. Intencja KŻR na styczeń: Za wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań religijnych, aby społeczeństwo, w którym żyją, uznało ich prawa i godność, wynikające z tego, że jesteśmy braćmi siostrami.

Statystyka:

Parafia liczy 8710 osób.

 20202021
Chrzty8976
Dzieci do I Komunii Św.10278
Śluby3025
Pogrzeby142156
   

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Henryk Olszewski, Piotr Dziobek, Teresa Kalinich, Małgorzata Rokicka. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się Nowy Rok i tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.