Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego, niech będzie naszym dziękczynieniem za łaskę otrzymanego chrztu. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodzicach i chrzestnych, którzy nas doprowadzili do wiary. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jednak pozostaje żłóbek i śpiewane są kolędy jeszcze do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. W związku ze zbliżającym się Świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabywać gromnice.

Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na potrzeby remontowe naszego kościoła.

Dzisiaj, zapraszamy rodziców i dzieci klas 2 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. W tym tygodniu:

  • Za tydzień w niedzielę, 16 stycznia, zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostaną wystawione Jasełka przygotowane przez ERM.

Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 15.00 wystąpi Chór Akademicki pod dyrekcją Pana Prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy świętej odbędzie się tradycyjny koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy!

Również za tydzień będziemy gościli w naszej parafii ks. Daniela Kułakowskiego, kapłana pochodzącego z Sokółki, który pracuje w diecezji w Odessie na Ukrainie. Wygłosi homilie, a przy tej okazji będzie można złożyć ofiary do puszek na wsparcie parafii, w której ks. Daniel posługuje.

4. Informacje dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.

Od 10 do 21 stycznia będziemy codziennie odprawiali w kościele dodatkową Mszę Św. o godz. 18.00 włączając do modlitwy wszystkich parafian, aby przez wstawiennictwo M.B. Sokólskiej i św. Antoniego wypraszać potrzebne łaski. Przygotowany grafik miejscowości i ulic ma być zachętą do wspólnej modlitwy.

Niech ta modlitwa będzie naszym duszpasterskim darem serca i wyrazem wdzięczności dla Was za wszelką dobroć i życzliwość. Z tego powodu informujemy, że nie będą zbierane żadne ofiary podczas w/w nabożeństw.

Jeśli natomiast ktoś chce złożyć ofiarę na potrzeby naszej Parafii, może to uczynić:

  • składając ofiarę poprzez wpłatę na konto Parafii z danymi do odnotowania (numer konta można znaleźć na stronie Parafii lub na folderach wyłożonych na stolikach);
  • składając ofiarę w zakrystii lub kancelarii w kopercie z danymi do odnotowania.

Plan wspólnej modlitwy w kościele:

10 stycznia (Poniedziałek):

Karcze, Malawicze Górne, Malawicze Dolne, Kraśniany, Bogusze.

11 stycznia (Wtorek):

ul. Grodzieńska, ul. Dywizjonu 303, ul. Żwirki i Wigury, ul. Skarżyńskiego, ul. Łąkowa, ul. Tuwima, ul. Słowackiego, ul. Asnyka, ul. Norwida, ul. Baczyńskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Gałczyńskiego, ul. Prusa, ul. Nałkowskiej, ul. Reymonta.

12 stycznia (Środa):     

ul. Broniewskiego.

13 stycznia (Czwartek):         

Osiedle Buchwałowo, ul. Torowa, ul. Kresowa, ul. Lewoniewskich, ul. Fabryczna, ul. Wesoła, ul. Słoneczna, ul. Ciepła, ul. Jasna, ul. Przemysłowa, ul. Głowackiego, ul. Lewickiego, ul. Żeromskiego, ul. Sawickiego.

14 stycznia (Piątek):

ul. Mariańska, ul. Gęsia, ul. 11-go Listopada, ul. Kolejowa, ul. Kołłątaja, ul. Kard. Wyszyńskiego.

15 stycznia (Sobota):

ul. Monte Cassino, ul. Wojska Polskiego, ul. 1 Maja, ul. Lelewela, ul. Krótka, ul. Barlickiego, Plac Kościuszki, ul. Białostocka, ul. Miejska.

Przychodząc natomiast do kościoła zabieramy ze sobą wodę, która zostanie poświęcona, abyśmy następnie mogli nią pokropić swoje domostwa.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Czesław Nowosadko, Romuald Słowiński, Eugeniusz Bagan, Zygmunt Leusz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.