VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022r.

1. Dzisiaj, 27 lutego, rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech nasza modlitwa będzie połączona z osobistymi postanowieniami. Módlmy się również o pokój na świecie, Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Kurs przedmałżeński w parafii Wniebowzięcia NMP Sokółce. Początek Mszą św. o godz. 12.00.

Dzisiaj i w Środę Popielcową zbierane będą przed kościołem ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy. Wesprzyjmy ten dzielny naród modlitwą i ofiarą.

2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Janiny Haponik. Msza Św. zostanie odprawiona 20 marca o godz. 9.30.

3. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 1 marca, obchodzimy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Na wspólną modlitwę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  • W środę, 2 marca, przypada Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na każdej Mszy Św.
  • 3 marca, I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • W piątek, 4 marca, Obchodzimy Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. W racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • 5 marca, I Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00.

O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

  • Za tydzień, 6 marca, Pierwsza Niedziela miesiąca – po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali. Taca przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa:

  • Dzieci w każdy piątek o godz. 16.00;
  • Dorośli w każdy piątek o godz. 17.15;
  • Młodzież w każdy piątek o godz. 18.30.

Gorzkie Żale:

  • w każdą środę, sobotę i niedzielę o godz. 17.30

i dodatkowo w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Albertyna Olizarowicz, Walentyna Awienowicz, Wiesława Kucharewicz, Robert Kuryłowicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *