I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela miesiąca – po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali. Taca przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.

W ubiegłą Niedzielę na Seminarium Duchowne w Białymstoku złożyliśmy kwotę 12 318zł. Natomiast w Niedzielę i w Środę Popielcową zebraliśmy na pomoc dla mieszkańców Ukrainy kwotę 29 760zł. Pieniądze zostały przekazane dla Caritas Archidiecezji Białostockiej. Módlmy się w tym czasie o pokój na świecie, Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.

2. Widzimy bardzo duże zainteresowanie w niesieniu pomocy Ukrainie. Stąd nasz parafialny oddział Caritas we współpracy z licznymi instytucjami i osobami prywatnymi, podjął działania pomocowe tworząc bazę osób i instytucji, które chcą wesprzeć rodziny uciekające przed wojną. W dniu dzisiejszym wolontariusze udostępniają formularze, w których można zaznaczyć formę i zakres oferowanej pomocy. Można to uczynić w zakrystii i przed kościołem. Formularz można także uzupełnić on-line na stronie Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz na fanpage grupy pomocowej „Sokółka pomaga uchodźcom z Ukrainy”.

3. Na stolikach zostały wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Udział w akcji mogą wziąć wszyscy, niezależnie od wieku. Skarbonki przynosimy po Wielkanocy, do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

5. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 8 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Modlimy się w tym dniu w intencji Kobiet.
  • W sobotę, 12 marca, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Wspólnota „Płomień Jahwe”. W programie m.in. konferencja: „W Krzyżu miłości nauka”. Początek o godz. 19.00.
  • Za tydzień, 13 marca, druga niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe naszego Kościoła i parafii.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. Intencja KŻR na marzec: Aby chrześcijanie wobec nowych wyzwań bioetyki zawsze angażowali się, poprzez modlitwę i działanie, na rzecz obrony życia.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *