II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022r.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszego Kościoła i parafii. Natomiast do puszek przed kościołem możemy złożyć ofiarę na misje Ad Gentes.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00 do sali pielgrzyma, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. Módlmy się w tym czasie o pokój na świecie, Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.

2. Na stolikach zostały wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Udział w akcji mogą wziąć wszyscy, niezależnie od wieku. Skarbonki przynosimy po Wielkanocy, do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

3. Caritas Archidiecezji Białostockiej włącza się do ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy”. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia i wszelkich artykułów higienicznych do naszego punktu Caritas w drewnianej plebanii.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

5. W tym tygodniu:

  • We środę, 16 marca, modlimy się w intencji Ojczyzny, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  • W piątek, 18 marca, przypadają imieniny Abp-a Seniora Edwarda Ozorowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.
  • W sobotę, 19 marca, obchodzimy Uroczystość św. Józefa. Modlimy się w intencji wszystkich mężczyzn, zwłaszcza ojców rodzin. Msze Święte w naszym kościele według porządku dnia powszedniego. Imieniny obchodzą Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki oraz ks. Józef Jaroma i ks. Józef Chitruk. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnych solenizantach.
  • Za tydzień w niedzielę, 20 marca, zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Wacław Borowik, Wiktor Maciejewski. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *