Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Św. Kończąc rekolekcje parafialne składamy serdeczne podziękowania rekolekcjoniście ks. Adamowi Kozikowskiemu.

Dzisiaj przypada 12 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. W naszej modlitwie pamiętamy o wszystkich ofiarach. Po sumie złożymy kwiaty przy pomniku ofiar katastrofy.

Dziś również zapraszamy rodziców i dzieci klas 2 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Początek o godz. 16.00 przy kościele św. Antoniego, zakończenie ok. godz. 18.00 przy kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym. Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali i konferencji dla KŻR.

Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.

2. Kino „Sokół” zaprasza do obejrzenia filmu „Cud Guadalupe”. Film jest wyświetlany w naszym kinie od 08.04 do 13.04 o godz.19.00. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu.

3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który koncentruje naszą uwagę na Triduum Paschalnym. W czasie Triduum Paschalnego Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

  • W Wielki Czwartek, 14 kwietnia, odprawimy o godz. 18.00 Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej. Następnie przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 23.00. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa oraz święto patronalne sióstr Eucharystek.
  • Wielki Piątek, 15 kwietnia. Nie odprawia się Mszy Świętej. Od godz. 7.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. O godz. 9.00 – tzw. Ciemna Jutrznia – modlitwa Kościoła psalmami.

Koronką o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, następnie Droga Krzyżowa.

Nabożeństwo Męki Pańskiej zostanie odprawione o godz. 18.00. Będziemy adorować Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa. Ofiary składane podczas adoracji będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 23.00.

Spowiedź: 7.00-8.00 i 13.00-17.00.

  • Wielka Sobota, 16 kwietnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.00. W Wielką Sobotę do nabożeństwa wieczornego zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 9.00 – tzw. Ciemna Jutrznia – modlitwa Kościoła psalmami.

O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 13.00, a następnie co 20 min. do godz. 17.00. Poświęcenie pokarmów po wsiach należy uzgodnić z proboszczem.

Wieczorna celebracja Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Zabieramy ze sobą świece. Adoracja Najśw. Sakramentu przy grobie całonocna.

                                                        Spowiedź: 7.00-8.00 i 13.00-17.00.

4. Za tydzień, 17 kwietnia, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Święta rezurekcyjna o godz. 6.00.

Przypominamy o pięknej tradycji poświęcenia domostwa przed śniadaniem wielkanocnym. Śniadanie wielkanocne rozpoczynamy modlitwą, dzielimy się „święconką” i składamy sobie życzenia. Nie spożywamy alkoholu. Kolejne Msze święte w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Helena Kuczko. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się Wielki Tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *