Niedziela Zmartwychwstania – 17 kwietnia 2022 r.

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Kolejne Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali przy budowie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz dekorowaniu i sprzątaniu kościoła, za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Dziękujemy służbie kościelnej: Siostrze Irenie, Panu Maciejowi, Panu Czesławowi. Siostrom Eucharystkom oraz osobom towarzyszącym przy przygotowaniu Ciemnicy. Słowa podziękowania składamy ks. Karolowi, projektantowi i wykonawcy Grobu Pańskiego. Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Andrzejem na czele, ks. Michałowi, młodzieży oazowej i scholi parafialnej oraz Panu Piotrowi za przepiękną oprawę muzyczną i czynny udział w Liturgii. Bractwu św. Antoniego i harcerzom za posługę podczas Liturgii oraz czuwanie modlitewne przy Chrystusie.

2. W Poniedziałek wielkanocny porządek Mszy Świętych będzie niedzielny. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3. We wtorek, 19 kwietnia, na trzeci dzień Świąt Wielkanocnych,odprawimy na cmentarzu Mszę św. o godz. 10.00 w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Będzie to Msza św. składkowa.

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy przez osiem dni. W oktawie Wielkiej Nocy zapraszamy codziennie na Mszę Św. o godz. 15.00, a przed nią na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nowennę. W piątek z racji oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Do przyszłej niedzieli można jeszcze przynosić ofiary i skarbonki z jałmużny wielkopostnej. Ofiary do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Caritas.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Leokadia Waleszczyk, Janusz Charkiewicz, Krystyna Bednarczyk, Stanisław Maculewicz, Tadeusz Rybiński. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

*****************************

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom, składamy serdeczne życzenia. Niech przeżywanie tej wielkiej tajemnicy naszej wiary prowadzi nas spod Krzyża do pustego Grobu. Niech Ukrzyżowana Miłość wpisuje się wielkimi zgłoskami w nasze codzienne życie, ponieważ jest bezcenna i ważniejsza od wszelkich dóbr ziemskich. Niech napełni radością, bo Pan zmartwychwstał i żyje.

Życzymy pełnej ufności w Moc Bożą, która pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze czasy. Wiary, wyszeptanej w codziennej modlitwie, która pozwala swobodnie oddychać. I pełnego pokoju serca, bez którego tak trudno niejednokrotnie żyć.

Pan Zmartwychwstał, a my bądźmy tego świadkami!

                                                        Duszpasterze Parafii św. Antoniego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *