XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

1.Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe naszego kościoła złożyliśmy na tacę ofiarę w kwocie 10 050zł. „Bóg zapłać”!

2. Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o przedłużenie prenumeraty na II półrocze 2022 roku. Można to uczynić dziś w zakrystii.

2. 36. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Hasłem pielgrzymki będą słowa: „Cała Piękna”. Zapisy od 22 do 29 lipca w Piwnicy Akademickiej w godz. 17.00-19.00.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, mogą łączyć się duchowo, zapisując się do Grupy Złotej i powierzając swoje intencje. Pielgrzymkowe intencje modlitewne przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

3. 30. Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,Aby byli jedno”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2022 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej w drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie. Wymagany jest ważny dowód osobisty.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

  • przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.
  • osobiście w dniach 10-12 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku.  

4. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 18 lipca, przypada kolejna tragiczna rocznica Obławy Augustowskiej. Pamiętając o ofiarach zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Mszy św. o godz. 15.00. Po Mszy św. uroczysty przemarsz pod pomnik i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych.

Również w poniedziałek będziemy gościli o. Andrzeja Madeja, Oblata misjonarza z Turkmenistanu. Podzieli się doświadczeniem misyjnym podczas Mszy św. o godz. 18.00. po Mszy św. będzie można nabyć książki jego autorstwa.

  • W piątek, 22 lipca, przypada Święto św. Marii Magdaleny. W tym dniu będziemy również obchodzili Święto Policji. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszę św. o godz. 12.00. Następnie na placu kościelnym odbędzie się uroczyste nadanie stopni i odznaczeń oraz piknik. Komendant Powiatowy Policji zaprasza serdecznie do udziału w powyższych uroczystościach i pikniku.
  • W sobotę, 23 lipca, Święto św. Brygidy, Patronki Europy.
  • Za tydzień w niedzielę, 24 lipca, rozpoczynamy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Pochylamy się nad potrzebami polskich misjonarzy i misjonarek, włączamy się w modlitwę w intencji misji. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów będą zbierane ofiary na misje. Poświęcenie pojazdów również w poniedziałek, 25 lipca.

Również za tydzień niedzielę, będzie możliwość złożenia ofiar do puszek na operację na sercu półtorarocznej Marysi Lisiewicz. Potrzeba jest bardzo pilna, gdyż operacja musi odbyć się w najbliższych miesiącach w klinice w Bostonie.

5. W minionym tygodniu odszedł do Pana: Ś.P. Jan Feliński. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *