XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Pochylamy się nad potrzebami polskich misjonarzy i misjonarek, włączamy się w modlitwę w intencji misji. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów będą zbierane ofiary na misje.

Poświęcenie pojazdów również w poniedziałek, 25 lipca, na św. Krzysztofa.

Dzisiaj również jest możliwość złożenia ofiar do puszek na operację na sercu półtorarocznej Marysi Lisiewicz. Potrzeba jest bardzo pilna, gdyż operacja musi odbyć się w najbliższych miesiącach w klinice w Bostonie.

W naszych modlitwach pamiętajmy również o rolnikach, którzy już wkrótce rozpoczną żniwa. Prośmy o dobrą pogodę dla nich na czas zbiorów.

2.Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. 30. Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,Aby byli jedno”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2022 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej w drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie. Wymagany jest ważny dowód osobisty.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

  • przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.
  • osobiście w dniach 10-12 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku.  

4. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 25 lipca, obchodzimy Święto św. Jakuba. Wspominamy również św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św.
  • We wtorek, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i św. Annę – Rodziców NMP. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach, dziadkach, osobach starszych.
  • W piątek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty, św. Marii i św. Łazarza.
  • Za tydzień w niedzielę, 31 lipca, będziemy gościli o. Zbigniewa, Paulina z Częstochowy. Podczas wszystkich Mszy św. będzie głosił kazania o Eucharystii. Po Mszy św. będzie można nabyć książki jego autorstwa.

5. W minionym tygodniu odeszła do Pana: Ś.P. Wanda Bednarczyk. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.