XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii o. Zbigniewa, Paulina z Częstochowy. Podczas wszystkich Mszy św. będzie głosił kazania o Eucharystii. Po Mszy św. będzie można nabyć książki jego autorstwa.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za ofiary złożone na misje przy okazji poświęcenia samochodów w ubiegłą niedzielę i poniedziałek w kwocie 4330zł.

Natomiast na operację półtorarocznej Marysi Lisiewicz złożyliśmy do puszek ofiarę w wysokości 7190zł. „Bóg zapłać!”

3. Rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Podejmijmy dzieło Apostolstwa Trzeźwości przez modlitwę i własną abstynencję w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Zachęcamy do dobrych postanowień, do trzeźwości i abstynencji, do nie kupowania i nie stawiania alkoholu w tym szczególnym czasie.

W naszych modlitwach pamiętajmy również o rolnikach, którzy już wkrótce rozpoczną żniwa. Prośmy o dobrą pogodę dla nich na czas zbiorów.

4. W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 1 sierpnia, przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Za poległych w obronie Ojczyzny modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00,

• We wtorek, 2 sierpnia, przypada wspomnienie NMP Anielskiej. Można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” (Warunki odpustu: nawiedzenie kościoła parafialnego, stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca Świętego).

• We czwartek, 4 sierpnia, obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianney`a. RównieżPierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne.

• 5 sierpnia, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.

• W sobotę, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. Nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. 

• Za tydzień, 7 sierpnia, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

Taca przeznaczona będzie na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Heronima Puciłowska, Wiesław Ejsmont, Jerzy Sołowiej. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.