XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022r.

1. Dzisiaj, druga niedziela miesiąca. KŻR zapraszamy dzisiaj na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.

Taca przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby konserwatorskie i remontowe naszej parafii. W ostatnim czasie spłaciliśmy całą należność za wykonanie ciągów pieszych przy ołtarzu polowym w wysokości 157 822zł wraz z nasadą zieleni. Zrobiliśmy remont i umeblowaliśmy obie kancelarie. Trwa remont mieszkania dla nowego naszego wikariusza. W kościelnym systemie nawiewów i nagrzewnic do wymiany są oba wymienniki i komplet filtrów. Kosztowna naprawa czeka nas w najbliższych tygodniach.

2. Akcja Katolicka organizuje Pielgrzymkę do Kalisza w dniach 26-27 sierpnia. Koszt to 320zł. Informacje i zapisy u Prezesa AK Pani Łucji Januszkiewicz.

3. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP (M.B. Zielnej). Porządek Mszy św. niedzielny. O 21.00 Apel Jasnogórski. Poświęcenie kwiatów i ziół po każdej Mszy Świętej. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalne Radio „I”.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest również pamiątką Cudu nad Wisłą z 1920r. oraz świętem Wojska Polskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.00, podczas której modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Wojska Polskiego oraz o Boże bł. przy pracach polowych podczas żniw. Na Mszę Św. o godz. 11.00 prosimy o przywiezienie wieńców dożynkowych z poszczególnych wsi. Po skończonej Mszy św. nastąpi uroczysty przemarsz pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się ciąg dalszy uroczystości patriotycznych.

  • W środę, 17 sierpnia, przypada wspomnienie św. Jacka.
  • Za tydzień w niedzielę, 21 sierpnia, odbędzie się VIII Piesza Pielgrzymka do Różanegostoku śladami Ś.P. ks. Dariusza Sańko. Z naszego kościoła wyruszy o godz. 6.00, zakończy się Mszą św. o godz. 16.00 w Różanymstoku. Chętnych do pielgrzymowania serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli uczestników Pieszej Pielgrzymki do Wilna. Zatrzymają się na odpoczynek ok. 13.00 w Malawiczach Dolnych. Serdecznie proszę mieszkańców na czele z Panem Sołtysem o zorganizowanie posiłku i odpoczynku dla pielgrzymów.

Również za tydzień niedzielę, będzie możliwość złożenia ofiar do puszek na trudne i kosztowne leczenie Stanisława Szydłowskiego, naszego parafianina, chorego na nowotwór mózgu.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Romuald Chlistowski, Jan Zbigniew Michalak. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.