XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022r.

1. Serdeczne podziękowania sołtysom i mieszkańcom wsi Kraśniany, Bogusze, Boguszowski Wygon i Starostwu Powiatowemu za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych. Natomiast sołtysowi i mieszkańcom wsi Malawicze Dolne dziękujemy za przyjęcie w dniu dzisiejszym pielgrzymów zdążających do Wilna.

Dzisiaj przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na trudne i kosztowne leczenie naszego parafianina Stanisława Szydłowskiego, chorego na nowotwór mózgu. 

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe naszego kościoła złożyliśmy na tacę ofiarę w kwocie 11 130zł. „Bóg zapłać”!

3. Nowa diecezjalna propozycja pielgrzymkowa – 1 Podlaska Pielgrzymka Rowerowa – ROWELASÓWKA 2022. Ideą jest pielgrzymowanie do różnych sanktuariów i miejsc świętych na Podlasiu. Każdego roku o tej samej porze (ostatni weekend sierpnia) rowerowi pielgrzymi będą wyruszać w różne zakątki północnowschodniej części naszego Kraju. W tym roku ROWELASÓWKA uda się do Hodyszewa z racji na szczególne uroczystości konsekracji kościoła w tamtejszym Sanktuarium. Pielgrzymować będziemy w dniach 27 – 28 sierpnia 2022 r. (sobota – niedziela).Bliższe informacje i zapisy na stronie rekoakcje.pl.

4. W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie NMP Królowej.

• W środę, 24 sierpnia, obchodzimy Święto św. Bartłomieja, Ap.

• W piątek, 26 sierpnia, przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez wstawiennictwo M.B. modlimy się o łaski potrzebne dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

• W sobotę, 27 sierpnia, wspominamy św. Monikę.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Janusz Pasterniak, Janina Tokarewicz, Kazimierz Malewicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.