XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj witamy w naszej parafii ks. Michała Lewkowskiego, nowego wikariusza, który przyszedł do nas z parafii św. Piotra i św. Pawła z Suchowoli. Życzymy Bożego błogosławieństwa i sił w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Jednocześnie dziękujemy ks. Michałowi Urbanowi, który odchodzi do parafii katedralnej w Białymstoku, za dwuletnią wspaniałą i owocną pracę w naszej parafii. 

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. Na leczenie naszego parafianina Stanisława Szydłowskiego, chorego na nowotwór mózgu, złożyliśmy w ubiegłą niedzielę ofiarę do puszek w wysokości 6330zł. „Bóg zapłać!”

3. Starostwo Powiatowe w Sokółce podaje do wiadomości, że w dniach 1 – 21 września, w pokoju nr 30, zostanie wyłożony do wglądu projekt opisowo-kartograficzny, opracowany w ramach modernizacji gruntów i budynków obszarów wiejskich Powiatu Sokólskiego. Każda zainteresowana osoba może zapoznać się z danymi oraz zgłosić ewentualne uwagi i zastrzeżenia.

4. W tym tygodniu:

• We czwartek, 1 września, przypada 83 rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny. 

W tym dniu Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Pierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne.

• W piątek, 2 września, wspominamy św.Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.

• 3 września, Pierwsza Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. 

• Za tydzień, 4 września, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. 

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Anna Sańko, Franciszek Narbutt, Stanisław Kuźma, Tadeusz Kimborowicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.