XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada 1. Rocznica ingresu Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. W naszej modlitwie wypraszamy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask naszemu Arcybiskupowi Józefowi.

Dzisiaj również Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. 

Taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Z zakrystii są do nabycia pamiątkowe numizmaty – cegiełki na budowę Muzeum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach. Koszt 50 zł. Zachęcamy do nabywania i wsparcia ważnej dla nas i naszego regionu inicjatywy. 

4. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego i katechetycznego wznawiają swoje spotkania wszystkie grupy formacyjne istniejące przy naszej parafii:

  • Matki w Modlitwie – poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • „Przyjaciele Oblubieńca” – środa po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Ruch Rodzin Nazaretańskich – czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • „Światło-Życie” – piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Grono Przyjaciół AWSD – I czwartek miesiąca,po Mszy św. o godz. 7.15.
  • Akcja Katolicka – trzecia niedziela miesiąca, Msza św. o godz. 15.00, spotkanie formacyjne po Mszy św. w Sali Pielgrzyma.
  • KŻR – druga niedziela miesiąca, spotkanie formacyjne o godz. 14.00.

5. W tym tygodniu:

  • We czwartek, 8 września, przypada Święto Narodzenia NMP – M.B. Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna na zasiew podczas każdej Mszy Świętej. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  • Za tydzień, 11 września, druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła, natomiast ofiary składane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne.
  • Za tydzień w niedzielę, 11 września, po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. To ostatni moment aby zgłosić swoją kandydaturę. 

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. Intencja KŻR na wrzesień: Aby kara śmierci, która niszczy nietykalność i godność osoby ludzkiej, została zniesiona w prawodawstwie wszystkich krajów świata.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Jan i Grażyna Pastuszek. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.