XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022r.

1. Dzisiaj, druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła, natomiast ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczamy na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne.

Również dzisiaj zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne. Przygotowanie do bierzmowania dotyczy wyłącznie uczniów klas pierwszych szkoły średniej lub starszych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili do tego sakramentu.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Z zakrystii są do nabycia pamiątkowe numizmaty – cegiełki na budowę Muzeum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach. Koszt 50 zł. Zachęcamy do nabywania i wsparcia ważnej dla nas i naszego regionu inicjatywy. Również w zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na przyszły rok. Cena 10zł. 

4. Eucharystyczny Ruch Młodych przy naszej parafii zaprasza na spotkania formacyjne oraz do scholi wszystkie dzieci do klasy piątej. Spotkania w każdą sobotę od godz. 10.00 w sali na plebanii.

5. Oaza przy naszej parafii zaprasza dzieci i młodzież od klasy szóstej do wstąpienia w szeregi Ruchu „Światło-Życie”. Spotkania w każdy piątek rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 12 września, przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Wspomnienie zostało ustanowione przez Papieża Innocentego XI po zwycięstwie króla Jana III Sobieskiego nad Turkami w bitwie pod Wiedniem w 1683r.
  • We wtorek, 13 września, obchodzimy wsp. św. Jana Chryzostoma.
  • W środę, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 15.00 i 18.00.
  • We czwartek, 15 września, obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej.
  • W piątek, 16 września, wspominamy św. Korneliusza i św. Cypriana. Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  • 17 września, Sobotni Wieczór Uwielbienia, poprowadzi Wspólnota „Płomień Jahwe”. Początek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  • Za tydzień w niedzielę, 18 września, będziemy uroczyście obchodzić w naszym mieście 102. Rocznicę Bitwy Niemeńskiej. W programie m.in.:

10.30 – złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym na grobach żołnierzy poległych w Bitwie Niemeńskiej w1920r.

11.00 – Msza Św. z udziałem władz miejskich i powiatowych, wojska, przedstawicieli służb mundurowych i pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej z Sokółki. Mszy św. będzie przewodniczył Bp Henryk Ciereszko, Biskup pomocniczy Archidiecezji Białostockiej. Homilię wygłosi Ks. dr Tadeusz Kasabuła.

12.15 – Uroczysty przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych.

13.30 – Piknik wojskowy na placu przy kinie „Sokół” w Sokółce.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Honorata Ostasiewicz, Zbigniew Paruk. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.