XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022r. 

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszym mieście 102. Rocznicę Bitwy Niemeńskiej. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem władz miejskich i powiatowych, wojska, przedstawicieli służb mundurowych oraz Orkiestry Dętej z Sokółki. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Henryk Ciereszko, Biskup pomocniczy Archidiecezji Białostockiej. Po Mszy św. nastąpi uroczysty przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych, a następnie Piknik wojskowy na placu przy kinie „Sokół” w Sokółce. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe naszego kościoła złożyliśmy na tacę ofiarę w kwocie 9 630zł. „Bóg zapłać”!W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne na przyszły rok. Cena 10zł.

3. Zbliżamy się do uroczystości 14. Rocznicy Wydarzenia Eucharystycznegow naszej świątyni. Obchodzić ją będziemy w niedzielę 2 października. Centralnym przeżyciem tej rocznicy będzie Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Abp Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Uroczystość będzie poprzedzał odpust ku czci św. Michała Arch. i 40-Godzinne nabożeństwo. Szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w uroczystości i prosimy o modlitwę o dobre przeżycie tego czasu oraz pomoc w jej przygotowaniu. 

4. Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny” prowadzi nabór wniosków na stypendia „Prymus”, we współpracy z Urzędem Miejskim w Sokółce, dla uczniów szkół z gminy Sokółka oraz „Sokół” dla studentów studiów dziennych i zaocznych zamieszkałych na terenie gmin Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Szudziałowo, Nowy Dwór. Kwota stypendium dla ucznia szkoły podstawowej to 1000zł, szkoły średniej 2000 zł, a dla studenta 5000zł. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.fundacjasfl.pl lub w siedzibie Fundacji ul. Plac Kościuszki 9/1, Sokółka. Nabór trwa do 22 września 2022r.

5. W tym tygodniu:

• W środę, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Ap. i Ew.

• W piątek, 23 września, wspominamy św. O. Pio z Pietrelciny.

• Za tydzień w niedzielę, 25 września, będziemy gościli w naszej parafii ks. Grzegorza Bolestę, kapłana pracującego w białostockiej parafii NMP z Guadalupe. Wygłosi homilie, a przy tej okazji będzie można złożyć ofiary do puszek na wsparcie budującego się kościoła.

Również za tydzień w niedzielę serdecznie zapraszamy na sztukę p.t. „Tajemnica Adoracji”, przygotowaną przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji. Sztuka napisana na podstawie objawień Cataliny Rivasopowiada o wartości i znaczeniu Eucharystii. Sztuka będzie wystawiana w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

6. 32 Sokólska Drużyna Harcerska „Rudy” im. Jana Bytnara ogłasza nabór do swojej drużyny. Zapraszamy dzieci w wieku od 10 lat na pierwszą zbiórkę, która odbędzie się w najbliższą środę, 21 września, o godz. 17.00. Spotkanie odbędzie się przy głównych schodach naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy!

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Wojciech Łapiński, Wojciech Ciruk. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *