XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022r.

1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 i spotkanie organizacyjne w ramach przygotowania do I Komunii św. zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP.

Również w dniu dzisiejszym zapraszamy na sztukę p.t. „Tajemnica Adoracji”, przygotowaną przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji. Sztuka napisana na podstawie objawień Cataliny Rivas opowiada o wartości i znaczeniu Eucharystii. Sztuka będzie wystawiana po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne na przyszły rok. Cena 10zł.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na wspólny różaniec codziennie o godz. 17.30 (jedynie w niedziele o godz. 14.30 a we czwartki o godz. 17.00). Za odmówienie jednej części Różańca (5 tajemnic) można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16.30. Różaniec młodzieżowy w piątki o 17.30.

4. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
  • W środę, 28 września, wspominamy bł. ks. Michała Sopoćko.
  • We czwartek, 29 września, obchodzimy Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Odpust ku czci św. Michała Arch. Msza Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Kancelaria nieczynna.

Dzień imienin ks. Michała Lewkowskiego – drogiego solenizanta ogarniamy naszą wdzięczną modlitwą.

5. W piątek rozpoczynamy w naszej parafii 40. Godzinne Nabożeństwo jako przygotowanie do Dnia Eucharystii.

Nauki rekolekcyjne wygłosi Redemptorysta o. Grzegorz Kozioł.

30 września (piątek) – Kancelaria nieczynna.

Msza św. z nauką rekolekcyjną: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00.

19.00 – Różaniec ulicami miasta.

1 października (sobota)

Msza św. z nauką rekolekcyjną: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00.

Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i 15.00.

19.00-24.00 – Nabożeństwo pierwszo sobotnie,

    Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2 października (niedziela)

Pierwsza niedziela miesiąca oraz 14. Rocznica Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni. Centralnym przeżyciem tej rocznicy będzie Uroczysta Msza św. o godz. 11.00 odprawiona przy ołtarzu polowym, pod przewodnictwem J.E. Ks. Abp Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

13.00 – 18.00 – Wystawienie Cząstki Ciała Pańskiego do publicznej adoracji

   (na ołtarzu głównym w kościele).

14.30 – Różaniec

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 – Modlitwa Uwielbienia.

17.30 – Nieszpory Eucharystyczne.

18.00 – Msza św. 

Pozostałe Msze Św. w przyszłą niedzielę o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Z racji na spodziewaną większą liczbę uczestników niedzielnej liturgii parking przykościelny będzie częściowo zamknięty dla samochodów osobowych. Dla przybywających pielgrzymów będą wyznaczone parkingi na samochody osobowe i autobusy. Starajmy się być dla pielgrzymów życzliwi i gościnni.

Serdecznie prosimy o przyniesienie w piątek i w sobotę kwiatów oraz o pomoc przy dekoracji dywanu kwiatowego na niedzielną uroczystość.

Szczegółowe informacje zostały umieszczone na stronie internetowej parafii, na fb i w gablocie. Do udziału w 40-godzinnym Nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Bronisław Mućwicki, Krystyna Sidorowicz. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *