XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2022r.

1. Dzisiaj Pierwsza niedziela miesiąca oraz 14. Rocznica Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni. Centralnym przeżyciem tej rocznicy będzie Uroczysta Msza św. o godz. 11.00 odprawiona przy ołtarzu polowym, pod przewodnictwem J.E. Ks. Abp Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

Transmisja Mszy św. będzie na kanale archibial.pl (link do transmisji: 

13.00 – 18.00 – Wystawienie Cząstki Ciała Pańskiego do publicznej adoracji

   (na ołtarzu głównym w kościele).

14.30 – Różaniec

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 – Modlitwa Uwielbienia.

17.30 – Nieszpory Eucharystyczne.

18.00 – Msza św. 

Pozostałe Msze Św. w dzisiejszą niedzielę o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. 

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne. W zakrystii są do nabycia pamiątkowe numizmaty – cegiełki na budowę Muzeum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach. Koszt 50 zł. Zachęcamy do nabywania i wsparcia ważnej dla nas i naszego regionu inicjatywy. Również w zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na przyszły rok. Cena 10zł. 

3. Trwa miesiąc różańcowy. Zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 17.30 (jedynie w niedziele o godz. 14.30 a we czwartki o godz. 17.00). Za odmówienie jednej części Różańca (5 tajemnic) można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16.30. Różaniec młodzieżowy w piątki o 17.30.

4. W zakrystii można odebrać papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do 16 października, do naszej Parafii.

Parafialny oddział Caritas zaprasza na Mszę św. we wtorek (4.10) o godz. 18.00, podczas której modlić się będziemy w intencji wolontariuszy, ofiarodawców i podopiecznych. Po Mszy św. zapraszamy wolontariuszy na spotkanie formacyjne. 

5. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 4 października wsp. św. Franciszka z Asyżu. Dzień imienin papieża Franciszka oraz naszego wikariusza ks. Franciszka Walencieja – ogarnijmy solenizantów naszą wdzięczną modlitwą.
  • W środę, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  • 6 października, Pierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • W piątek, 7 października, wspominamy M.B. Różańcową. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • Za tydzień, 9 października, druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła.

Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas 2 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

Również na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Sali pielgrzyma.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. Intencja KŻR na październik: Aby Kościół, zawsze wierny Ewangelii, był przestrzenią solidarności i akceptacji drugiego człowieka, żyjąc coraz bardziej synodalnością.

Od przyszłej niedzieli będziemy zapisywali wypominki za zmarłych. Kartki wspominkowe zostaną wyłożone w tygodniu na stoliku w nawie głównej.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Janina Olechno, Marianna Klej, Ryszard Kozłowski, Stanisław Brasławski. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *