XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022r. 

1. Dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci klas 2 SP w ramach przygotowaniado I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

Również na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Sali pielgrzyma.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, wspólny różaniec o godz. 14.30.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Janiny Olechno. Msza Św. zostanie odprawiona w niedzielę 23 października o godz. 8.00. 

3. W zakrystii można odebrać papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do 16 października, do naszej Parafii.

4. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Kartki wspominkowe zostały wyłożone na stolikach w nawie głównej.

5. Seminarium Duchowne w Białymstoku prosi o płody rolne. Zbiórka odbędzie się na parkingu przy kościele w najbliższy wtorek, 11 października, do godz. 11.00. W zbiórce prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.

6. W tym tygodniu:

• We czwartek, 13 października, wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego – święto patronalne Sióstr Służek NMP Niepokalanej, które posługują na terenie naszej parafii. Pamiętajmy o naszych siostrach w modlitwie.

• W piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Naszą wdzięczną modlitwą ogarniamy nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły w dniu ich święta. Do wspólnej modlitwy zapraszamy na Mszę św. o godz.. 18.00.

• W sobotę, 15 października, wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

O godz. 19.00 Wieczór uwielbienia poprowadzi Wspólnota Płomień JAHWE. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Za tydzień w niedzielę, 16 października, będziemy przeżywali kolejną Rocznicę wyboru papieża św. Jana Pawła II oraz XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Zbierzemy ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

Również za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. 

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Celina Sańko, Jerzy Adam Sokołowski. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

6. Rozpoczynamy porządkowanie cmentarza. Przypominamy, że sztuczne wianki i znicze wrzucamy do kontenerów. Wyjątkiem są liście, trawa, ziemia, gałęzie – to wyrzucamy obok kontenerów, przy lesie. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego społecznie będziemy porządkować cmentarz i teren wokół cmentarza. W planie: posprzątanie alejek, dróg dojazdowych, otoczenia muru cmentarnego, ołtarza polowego. Prosimy o pomoc mieszkańców wsi i miasta Sokółki:

• W poniedziałek, 25 października: Geniusze, Bachmatówka, Miejskie Nowiny, Pawłowszczyzna, Wysokie Laski oraz Sokółka (os. Centrum).

• We wtorek, 26 października: Kraśniany, Karcze, Zawistowszczyzna, Kuryły, Igryły oraz Sokółka (pozostałe bloki),

• W środę, 27 października: Malawicze Górne, Malawicze Dolne, Kundzicze, Zamczysk, Tartak, Słojniki i Stodolne oraz Sokółka (domy prywatne).

Pracę rozpoczynamy o godz. 9.00. Każdego dnia będą potrzebne ciągniki z przyczepami, widły, łopaty, grabie, siekiery, miotły, kosiarki i piły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *