XXIX Niedziela Zwykła –16 października 2022r. 

1. Dzisiaj przeżywamy kolejną Rocznicę wyboru papieża św. Jana Pawła II oraz XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Również dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

2. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła zebraliśmy 9390zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za płody rolne złożone na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku.

„Bóg zapłać” za ofiarę na kościół w związku z pogrzebem Ś.P. Stanisława Brasławskiego. Msza Św. zostanie odprawiona 30 października o godz. 9.30. 

3. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Kartki wspominkowe zostały wyłożone na stolikach w nawie głównej.

4. Zapraszamy na kurs Alpha dedykowany osobom w wieku od 18 do 38 roku życia. Kurs Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny. Jest to czas, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Początek we czwartek, 20 października, o godz. 19:00 w Sali pielgrzyma. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

5. Rozpoczęły się prace porządkowe na cmentarzu. Przypominamy i prosimy, aby porządkując mogiły swoich zmarłych nie zaśmiecać innych miejsc w pobliżu. Wszystkie pozostałości wynosimy do kontenerów. Jedynym wyjątkiem są liście, trawa, ziemia, gałęzie – to wyrzucamy obok kontenerów, przy lesie. Pomnikarzy prosimy, aby przy wymianie pomników nie zostawiali gruzu – mają obowiązek zabrać pozostałości, a nie wyrzucać. Drewniane krzyże prosimy przynosić do ołtarza polowego na nowym cmentarzu, stamtąd będą zabierane. Po przyszłej niedzieli rozpoczniemy kompleksowe sprzątanie cmentarza.

6. W tym tygodniu:

• We wtorek, 18 października, przypada Święto św. Łukasza, Ew., który patronuje Służbie Zdrowia. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki oraz cały personel medyczny upraszając Bożego błogosławieństwa.

• W sobotę, 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.

• Za tydzień, 23 października, Niedziela misyjna, którą rozpoczniemy tydzień misyjny. Taca będzie przeznaczona na misje. 

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Józef Zenon Zalesko, Walentyna Szycko. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

6. Rozpoczynamy porządkowanie cmentarza. Przypominamy, że sztuczne wianki i znicze wrzucamy do kontenerów. Wyjątkiem są liście, trawa, ziemia, gałęzie – to wyrzucamy obok kontenerów, przy lesie. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego społecznie będziemy porządkować cmentarz i teren wokół cmentarza. W planie: posprzątanie alejek, dróg dojazdowych, otoczenia muru cmentarnego, ołtarza polowego. Prosimy o pomoc mieszkańców wsi i miasta Sokółki:

• We czwartek, 27 października: Geniusze, Bachmatówka, Miejskie Nowiny, Pawłowszczyzna, Wysokie Laski oraz Sokółka (os. Centrum).

• W piątek, 28 października: Kraśniany, Karcze, Zawistowszczyzna, Kuryły, Igryły oraz Sokółka (pozostałe bloki),

• W sobotę 28 października: Malawicze Górne, Malawicze Dolne, Kundzicze, Zamczysk, Tartak, Słojniki i Stodolne oraz Sokółka (domy prywatne).

Pracę rozpoczynamy o godz. 9.00. Każdego dnia będą potrzebne ciągniki z przyczepami, widły, łopaty, grabie, siekiery, miotły, kosiarki i piły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *