XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2022r. 

1. Dzisiaj Niedziela misyjna. Rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji, misjonarzy i dzieł misyjnych. Taca przeznaczona jest na misje. 

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Bronisławy Kułakowskiej. Msza Św. zostanie odprawiona 13 listopada o godz. 9.30.

3. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Kartki wspominkowe zostały wyłożone na stolikach w nawie głównej.

4. Kino „Sokół” zaprasza do obejrzenia filmu „Johnny”. Jest to opowieśćo ks Janie Kaczkowskim, jego miłości do Boga i ludzi, opowiedziana z perspektywy młodego pogubionego człowieka. Ciepły film pełen wzruszeń i emocji. Film wyświetlany jest codziennie o godz.18.00, w niedzielę o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!

5. Osoby, które chciałyby pełnić posługę lektora i czytać słowo Boże podczas liturgii w kościele zapraszamy na Kurs lektorów, który organizujemy wspólnie z parafią Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Kurs będzie trwał od listopada do maja, a spotkania będą odbywały się w wybrane niedziele o godz. 16.00w kościele na Zielonym Osiedlu. Kurs zakończy się udzieleniem przez Abp Józefa Guzdka posługi lektora w katedrze białostockiej. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będziemy w tym tygodniu porządkować cmentarz i teren przyległy.W planie: sprzątanie alejek, dróg dojazdowych, otoczenia muru cmentarnego, ołtarza polowego. Prosimy o pomoc mieszkańców wsi i miasta Sokółki:

• We czwartek, 27 października: Geniusze, Bachmatówka, Miejskie Nowiny, Pawłowszczyzna, Wysokie Laski oraz Sokółka (os. Centrum).

• W piątek, 28 października: Kraśniany, Karcze, Zawistowszczyzna, Kuryły, Igryły oraz Sokółka (pozostałe bloki),

• W sobotę 28 października: Malawicze Górne, Malawicze Dolne, Kundzicze, Zamczysk, Tartak, Słojniki i Stodolne oraz Sokółka (domy prywatne).

Pracę rozpoczynamy o godz. 9.00. Każdego dnia będą potrzebne ciągniki z przyczepami, widły, łopaty, grabie, siekiery, miotły, podkaszarki i piły.

7. W tym tygodniu:

• W piątek, 28 października, obchodzimy Święto Apostołów św. JudyTadeusza i św. Szymona. W naszych modlitwach wspomnijmy w tym dniu Ś.P. Ks. Dziekana Tadeusza Kalinowskiego.

• Za tydzień w niedzielę, 30 października, przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za nasz kościół parafialny, za tych, którzy go wybudowali i o niego dbają. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. 

Przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na wsparcie podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ś.P. Bronisława Kułakowska. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

9. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *