Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 30.10. 2022r. 


1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za kościół parafialny, za tych, którzy go wybudowali i o niego dbają. Dziękujemy Wam Drodzy parafianie za troskę, modlitewne i materialne wsparcie parafii i świątyni. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców parafii.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

3. Od przyszłej niedzieli, 6 listopada, rozpoczynają się w naszej parafii Katechezy Przedmałżeńskie. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu. Spotkania formacyjne będą odbywały się w kolejne niedziele od 6 listopada do 11 grudnia, po Mszy św. o godz. 15.00. Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa są zobowiązani do uczestnictwa w Katechezach Przedmałżeńskich.

4. Osoby, które chciałyby pełnić posługę lektora i czytać słowo Boże podczas liturgii w kościele zapraszamy na Kurs lektorów, który organizujemy wspólnie z parafią Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Rozpoczęcie kursu w niedzielę 20.XI. Mszą św. o godz. 15.00 w kościele na Zielonym Osiedlu. Zachęcamy i serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. Kartki wspominkowe leżą na stoliku przy wyjściu. Wypominki czytamy od 2 do 8 listopada: o godz. 17.15 różaniec, a następnie Msza św. o godz. 18.00. Na zakończenie oktawy 8 listopada Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiana jako składkowa za zmarłych.

Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych oraz stan łaski uświęcającej i modlitwę „Ojcze Nasz, Wierzę w Boga” w intencji Ojca Świętego.

6. W tym tygodniu:

• We wtorek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Modlimy się o świętość dla nas i naszych najbliższych: żyjących i zmarłych. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 11.00 odśpiewamy Nieszpory i wyruszy procesja na cmentarz z Różańcem. Po skończonej procesji poświęcimy nowe pomniki.

W tym dniu przybędzie do nas przedstawiciel Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Skieruje do nas słowo, będzie z nami wspólnie modlił się i poprosi o wsparcie materialne. Będzie można nabyć kalendarze seminaryjne.

Również w tym dniu będzie możliwość wsparcia dzieła „Rodacy-Bohaterom” organizowanego przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem zbiórki jest pomoc weteranom i renowacja miejsc pamięci na Kresach. Zbiórka będzie odbywała się na naszym cmentarzu.

• W środę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu modlimy się za wszystkie dusze przebywające w czyśćcu, oczyszczające się i oczekujące na zbawienie. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 (na cmentarzu), 15.00 i 18.00. Przed każdą Mszą Św. odśpiewamy Egzekwie za zmarłych. Po Mszy św. o godz. 11.00 odprawianej na cmentarzu, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

• 3 listopada – Pierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Wspominamy również św. Karola Boromeusza. Imieniny obchodzi ks. Karol Jabłoński, którego polecamy w modlitwie.

• 4 listopada, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza Św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.

• 5 listopada, Pierwsza Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00.

O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. 

• Za tydzień, 6 listopada, Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Stanisław Słomiński, Zenon Żurowicki. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

9. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *