XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022r.

1. Przed Uroczystością Wszystkich Świętach i Dniem Zadusznym odbyło się generalne sprzątanie cmentarza grzebalnego. Serdeczne „Bóg zapłać”Zespołowi Szkół Rolniczych w Sokółce – Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i uczniom, za udział w porządkowaniu alejki do cmentarza oraz mężczyznom i kobietom z wyznaczonych wsi i ulic naszej parafii oraz parafii Wniebowzięcia NMP za pomoc w sprzątaniu cmentarza. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” przedsiębiorstwu MPO w Sokółce za dbałość o porządek na cmentarzu oraz systematyczne wywożenie śmieci z cmentarza grzebalnego.

2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11.00, czyli po Sumie, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii Katechezy Przedmałżeńskie. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu. Spotkania formacyjne będą odbywały się w kolejne niedziele od 6 listopada do 11 grudnia. Dziś spotkanie po Mszy św. o godz. 15.00. Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa są zobowiązani do uczestnictwa w Katechezach Przedmałżeńskich.

3. W dzień Wszystkich Świętych, 1.XI, na potrzeby Seminarium Duchownegow Białymstoku zebraliśmy 11 457zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne.

4. Wypominki czytamy jeszcze do wtorku. Na zakończenie oktawy we wtorek 8 listopada, Mszę św. o godz. 18.00 odprawimy jako składkową za zmarłych.

5. Kręgi Domowego Kościoła uczestniczą we Mszy św. o godz. 9.30 w każdą drugą niedzielę miesiąca. Wszystkie małżeństwa, zwłaszcza po formacji oazowej, pragnące kontynuować swoją formację w Kręgach Rodzin, prosimy o zgłaszanie się do ks. Karola.

6. Zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza prowadzi ks. Andrzej. Zapraszamy wszystkich chłopców po I Komunii Świętej i starszych do grona ministrantów.

7. Od czwartku nasz organista Pan Piotr Czeczot rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Niech przy tej okazji złożona ofiara będzie wyrazem naszej wdzięczności dla Pana Piotra za pracę i zaangażowanie w naszej parafii.

8. W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 7 listopada, rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msza św. w Katedrze o godz. 18.00.

• W środę, 9 listopada, Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

• We czwartek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego.

• W piątek, 11 listopada, świętować będziemy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpi uroczysty przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i udziału w uroczystościach.

Kancelaria będzie nieczynna. Ks. Abp Józef Guzdek udziela w tym dniu dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

• Za tydzień, 13 listopada, druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wywózką śmieci z cmentarza.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. Intencja KŻR na listopad: Aby dzieci – żyjące na ulicach, osierocone i cierpiące z powodu wojen – mogły na nowo doświadczyć bliskości rodziny.

Również za tydzień przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Czesław Maksimczyk, Stanisław Dowgiert, Wanda Wasilewska-Barcikowska. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *