XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022r.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wywózką śmieci z cmentarza.

KŻR zapraszamy na konferencję o godz. 14.00, a następnie na wspólny różaniec o godz. 14.30. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

2. Rozpoczęły się przy naszej parafii Katechezy Przedmałżeńskie. Spotkania formacyjne odbywają się w niedziele o godz. 14.00 w Sali Pielgrzyma.

3. Zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza prowadzi ks. Andrzej. Zapraszamy wszystkich chłopców po I Komunii Świętej i starszych do grona ministrantów.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Stanisława Dowgierta. Msza Św. zostanie odprawiona 11 grudnia o godz. 9.30. 

5. W tym tygodniu:

• W środę , 16 listopada, obchodzimy Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, głównej Patronki naszej archidiecezji. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Kancelaria w tym dniu nieczynna. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

• We czwartek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

• W piątek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

• W sobotę, 19 listopada odbędzie się w naszym SanktuariumEucharystyczny Dzień Skupienia. Początek o godz. 13.00, zakończenie Mszą św. o godz. 15.00. W programie: konferencja eucharystyczna, modlitwa Słowem Bożym, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Również w sobotę zapraszamy serdecznie na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Wspólnota „Płomień Jahwe”. Początek o godz. 19.00.

• Za tydzień w niedzielę, 20 listopada, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych, ich rodziców i opiekunów. W intencji parafialnego zespołu Akcji Katolickiej i ich rodzin odprawimy Mszę Św. o godz. 15.00.

W tym dniu, za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu, można uzyskać odpust zupełny. Dlatego też po każdej Mszy św. odmówimy tę modlitwę, natomiast po Sumie zostanie odprawione Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Również za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

Kurs lektorów rozpoczyna się za tydzień w niedzielę Mszą św. o godz. 15.00 w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Zielonym Osiedlu.

6. W minionym tygodniu odeszła do Pana Ś.P. Jadwiga Humienna. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *