Uroczystość Chrystusa Króla – 20 listopada 2022r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych, ich rodziców i opiekunów. W intencji parafialnego zespołu Akcji Katolickiej i ich rodzin odprawimy Mszę Św. o godz. 15.00. 

Za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu, można dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Po każdej Mszy św. odmówimy tę modlitwę, natomiast po Sumie zostanie odprawione Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

Również dzisiaj w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Zielonym Osiedlu rozpoczyna się Kurs lektorów Mszą św. o godz. 15.00 

2. W ubiegłą niedzielę ofiary złożone na pokrycie kosztów związanych z wywózką śmieci z cmentarza wyniosły 10 170zł. Sumą 10 000 zł wsparła nas parafia Wniebowzięcia NMP w Sokółce. Puszka na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wyniosła 1910zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar serca!

3. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne na przyszły rok oraz świece Caritas na stół wigilijny: duża świeca 25zł, mała świeca 15 zł.

4. W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 21 listopada, przypada wspomnienie Ofiarowania NMP.

• We wtorek, 22 listopada, wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki i chórów kościelnych. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny za naszego organistę Pana Piotra Czeczota, chór i wszystkie scholeparafialne.

• We czwartek, 24 listopada, wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac.

• Za tydzień, 27 listopada, I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

Za tydzień w niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

5. W minionym tygodniu odeszła do Pana Ś.P. Czesław Horosz, Romualda Kunda, Stanisław Sadowski, Stanisława Wierzbicka. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *