V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023r.


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na znakomity Spektakl p.t.: „Tajemnica życia i śmierci”, który wystawi Białostocki Teatr Ewangelizacyjny. Przedstawienie oparte jest na objawieniach boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. 

2. W zakrystii do nabycia są świece paschałki: duży w cenie 15zł, mały w cenie 10zł. Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. W zakrystii i kancelarii można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Chorych odwiedzimy w sobotę, 1 kwietnia, od godz. 12.00.

4. Kino „Sokół” zaprasza do obejrzenia filmu „OPIEKUN”. Oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci Św. Józefa i roli, jaką odegrał w życiu współczesnych ludzi. Zapraszamy w dniach 3, 4 i 5 kwietnia o godz.18.00.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE:

We czwartek (30 marca) i piątek (31marca)zapraszamy:

• uczniów klas 0-III o godz. 15.00 (wraz z rodzicami).

• uczniów klas IV-VIII o godz. 8.00.

• uczniów szkół średnich o godz. 11.00.

Rodziców prosimy o zainteresowanie i szczególną troskę co do uczestnictwa dzieci i młodzieży w rekolekcjach wielkopostnych.

Od piątku (31 marca) zapraszamy na rekolekcje wszystkie osoby dorosłe. Porządek Mszy św. w piątek i sobotę będzie niedzielny. Szczegółowy plan rekolekcji został umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy Molewski, TChr(Chrystusowiec), Ewangelizator, Moderator Ruchu Czystych Serc.

6. W tym tygodniu I Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00.

O godz. 19.00 zapraszamy na uwielbienie i adorację Krzyża.

7. Za tydzień, 2 kwietnia, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Zakończenie rekolekcji. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Św. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Początek o godz. 16.00 przy kościele św. Antoniego, zakończenie ok. godz. 18.00 przy kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym. W niedzielę nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana: Ś.P. Robert Narel. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

9. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *